26 жовтня 2022 року відбулися слухання в Комітеті на тему: «Відновлення та післявоєнний сталий розвиток України»

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
28 жовтня 2022, 12:42

Комітет з питань економічного розвитку 26 жовтня 2022 року провів слухання в Комітеті на тему: «Відновлення та післявоєнний сталий розвиток України». Мета проведення – вироблення рекомендацій і консолідація суспільних зусиль щодо розробки сценаріїв дій, спрямованих на забезпечення сталого повоєнного розвитку України через інституційні, нормативно-правові, економічні та бюджетні важелі для досягнення Цілей сталого розвитку.

В засіданні взяли участь понад 100 учасників – народні депутати України, представники Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства у справах ветеранів України, Дослідницької служби Верховної ради України, освітніх та наукових установ, громадських об’єднань, бізнес-організацій, експертного середовища та громадянського суспільства.

Відкриваючи захід Голова Комітету Дмитро НАТАЛУХА сфокусував увагу на тому, як зробити Україну «fast state», тобто забезпечити швидкість та ефективність управлінських рішень. Перший заступник Голови Комітету Сергій ТАРУТА під час свого виступу нагадав про створену в квітні 2022 року Указом Президента України Національну раду з відновлення України від наслідків війни та зазначив необхідність пошуку джерел фінансування тих кроків, які запропоновані.

У ході засідання прозвучали виступи члена Комітету з економічного розвитку Людмила БУЙМІСТЕР та члена Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій НІКОЛАЄНКО, які запропонували створення на основі Комітету з питань економічного розвитку постійної платформи з координації зусиль міністерств, відомств, експертів,

Загалом під час проведення засідання виступили понад 30 учасників слухань – представників міністерств, наукових і освітніх установ, професійних асоціацій, громадських організацій, міжнародних та вітчизняних експертних та наукових кіл, експертів екологічного та енергетичного секторів, представники регіонів України.

Також до обговорення долучилася команда експертів та членів робочої групи Доктрини збалансованого розвитку Україна-2030, котрі нагадали про напрацювання, викладені в «Білій книзі економічної політики України до 2030 року: національний та регіональний виміри», які координував Сергій ТАРУТА.

Висловлені під час обговорення пропозиції, крім створення на базі Комітету з економічного розвитку платформи для розробки, обговорень та координації алгоритму практичних дій щодо відновлення України у післявоєнний період, включали також проведення заходів за даною тематикою на постійній основі з певною регулярністю за участі експертного середовища.

За результатами проведених слухань у Комітеті з питань економічного розвитку будуть напрацьовані відповідні рекомендації.

З більш детальною інформацією про хід слухань можна ознайомитися тут