Діяльність Комітету

30 січня 2023, 13:55

У Комітеті пропонують пришвидшити вилучення активів росіян й продавати їх навіть до конфіскації.

 

Нещодавно відбулося публічне експертне обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення санкційної політики та підвищення ефективності управління державним, комунальним майном та арештованими активами»(реєстр.№8311), який Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу.

За словами заступника Голови Комітету Олексія Мовчана, цей законопроект про пришвидшення отримання доходу від арештованого майна та майна підсанкційних осіб: резидентів країни агресора або колаборантів, яким вони володіють в Україні.

«Наразі є один шлях конфіскації активів підсанкційних осіб: спочатку вони потрапляють під санкції, потім Мін’юст іде до Вищого антикорупційного суду з позовом щодо конфіскації, а ВАКС, власне, й конфісковує майно на користь держави – повідомляє Олексій Мовчан.

У своєму законопроекті я пропоную інший шлях — примусову реалізацію. Це дозволить державі не набувати права власності на конфісковане майно, а одразу його продавати».

Як зазначає головний автор законопроекту, конвертація конфіскованих активів у гроші стане швидше - це ключова користь від цього законопроекту, адже після його прийняття це можуть бути мільярди гривень прямо до бюджету або у фонд відновлення від наслідків збройної агресії.

«Я планую в цілому прийняття його до квітня. На наступне пленарне засідання очікую його в залі до першого читання, потім правки. Думаю, буде багато, бо там 94 сторінки тільки порівняльних таблиць. Це велика і системна реформа.» - підсумовує парламентарій.