Діяльність Комітету

11 травня 2022, 13:07

У Комітеті вдячні Адміністрації США за призупинення на рік дії імпортного мита на українську сталь

Про призупинення Сполученими Штатами Америки дії імпортного мита на українську сталь та вироби зі сталі за 232 позиціями терміном на один рік оголосила Міністр торгівлі США Джина Раймондо. Це мито в розмірі 25% було запроваджено Адміністрацією Президента США Дональда Трампа у 2018 році практично для всіх країн. Його частково скасували у 2021 році для країн Євросоюзу, а в лютому 2022 року - для Японії. Безмитний режим для української сталі у США діятиме протягом 12 місяців.

"Щоб сталеливарні заводи й далі залишалися економічним рятувальним кругом для народу України, вони мусять мати можливість експортувати свою сталь", - зазначає у своїй заяві Джина Раймондо. Як говориться у повідомленні, металургійна промисловість України має винятково важливе значення для економічної потужності країни, у ній працює кожен 13 українець і їхня робота добре оплачується.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра - Міністра економіки Юлії Свириденко, скасування цих мит буде поворотним моментом у торгових відносинах між Україною і США. Це важливий сигнал для українських виробників про готовність американського уряду підтримати економічну стабільність нашої країни, включивши українську металургійну продукцію у свої виробничі процеси.

Слід зазначити, що Україна посідає 13 місце у світі серед найбільших виробників сталі. Металургійна галузь є одним з найважливіших секторів промисловості нашої країни та одним з основних наповнювачів Державного бюджету.

За даними Держстату, експорт української металургійної продукції до США у 2021 році збільшився на 50,5% у річному вимірі - до $70,76 млн, а виробів із них - в 11 разів, до $16,85 млн. Торік Україна поставила 428,9 тис тонн (порівняно з 359 тис тонн 2020 року). Також зріс експорт виробів з чорних металів - з 44,7 тис тонн у 2020 до 119,8 тис тонн у 2021 році.

У Комітеті з питань економічного розвитку вдячні Адміністрації США за усі заходи, спрямовані на підтримку вітчизняної економіки. У Комітеті наголошують, що призупинення Сполученими Штатами Америки імпортного мита на українську сталь та вироби з неї створює додаткові експортні можливості для України, дозволяє стабілізувати роботу металургійної галузі в умовах військової агресії Російської Федерації, забезпечує українським металургійним  підприємствам можливості для нарощування випуску продукції та  забезпечення українців робочими місцями.