26 вересня 2025, 09:56
На засіданні Комітету 24 вересня 2025 року було розглянуто проект Закону України про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки (реєстр. № 11331) та альтернативні до нього проект Закону України про промислову політику та забезпечення безперервності підприємницької діяльності в умовах воєнного стану (реєстр. № 11331-1) і проект Закону України про засади державної промислової політики (реєстр. № 11331-2).
Під час обговорення народні депутати України – члени Комітету зазначили, що на сьогодні є необхідність прийняття відповідного законопроекту, але не в запропонованих редакціях. За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення подати на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону України про засади державної промислової політики, підготовлений народними депутатами України - членами Комітету, рекомендувати включити його до порядку денного сесії Верховної Ради України та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу, а усі вищенаведені законопроекти відхилити.
Метою доопрацьованого законопроекту є створення умов для розвитку вітчизняного промислового комплексу для підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції на внутрішньому і зовнішніх ринках та перехід до інноваційної моделі розвитку промисловості, а його прийняття сприятиме вирішенню проблемних питань, пов'язаних із реалізацією державної політики у промисловій сфері, інтенсифікації розвитку знаннємістких і наукоємних із високою доданою вартістю виробництв задля збільшення кількості високооплачуваних робочих місць, надходжень до бюджетів усіх рівнів, зростання ВВП, покращення структури національної економіки та промисловості в умовах воєнного стану.