Нові можливості в частині оренди та приватизації отримають заклади охорони здоров’я - Олексій Мовчан

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
10 квітня 2024, 11:54

   Заступник Голови Комітету Олексій Мовчан інформує про важливі для держави і людей зміни, закладені в законопроєкті про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності розпорядження майном соціальної сфери та вдосконалення законодавства в сфері оренди (реєстр.№ 11071), головним з опрацювання якого визначено Комітет.

«Державні та комунальні заклади охорони здоров’я за чинним законодавством не підлягають приватизації. Водночас законопроєкт пропонує створити більше можливостей і для самих медичних закладів, і для громад, коли для цього є об’єктивні підстави. Бо на практиці у власності медзакладів часто є окремі об’єкти, які не використовуються за призначенням, однак власник позбавлений права розпорядитися ними ефективно.

Для розв’язання цієї проблеми законопроєкт запроваджує можливість виставити на приватизацію окремі об’єкти та майно медзакладів, які більше ніж три роки не використовуються для надання населенню медичних послуг чи реабілітаційної допомоги. Цей трирічний термін стане запобіжним заходом для унеможливлення зловживань, і починатиметься він від моменту внесення інформації про такі об’єкти до електронної торгової системи. В перехідний період, до забезпечення відповідної технічної можливості, така інформація буде доступна на сайті профільного міністерства та органів місцевого самоврядування.

Окрім того, законопроєкт закріпить для комунальних закладів охорони здоров’я можливість і надалі орендувати для своїх потреб державне та комунальне майно на пільгових умовах без проведення аукціонів. Таке право вони мали як установи, що фінансуються бюджетним коштом, доки в процесі реформування медичної галузі їх організаційно-правова форма не зазнала змін.

Законопроєкт завдяки вдосконаленню процесів оренди та приватизації відкриє нові можливості для медичних закладів.

Це не лише наповнить бюджети від приватизації занедбаних об’єктів, а й зробить ще красивішими міста нашої країни».