Дмитро Наталуха: Ми створили для бізнесу достатньо інструментів, щоб навіть у нинішніх умовах розвиватися й масштабувати діяльність

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
19 січня 2024, 15:09

 

Українська влада розробила цілу низку інструкцій та інструментів для захисту бізнесу й допомоги йому в умовах війни. Вдале їх поєднання дозволяє навіть у нинішніх доволі непростих умовах успішно працювати й розвиватися. Про це заявив Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха.

«Українське Експортно-кредитне агентство страхує воєнні ризики. На це є функціонал, повноваження, і це питання було проголосоване в листопаді минулого року. Тоді був виділений бюджет і налагоджена система. Крім того, в Україні діють програми від Міністерства економіки України на операційну діяльність, на відновлення, на забезпечення завантаження виробництва, а також є програма 5-7-9, завдяки якій можна отримати додаткові кошти від держави. Якщо скомбінувати певним чином усі ці інструменти, то можна знайти модель роботи для бізнесу, що дозволить навіть у нинішніх умовах розвивати, масштабувати й розширювати діяльність», - зазначив парламентарій.

За його словами, зараз особлива увага звертається на діяльність індустріальних парків, які надають достатньо великих обсяг різних стимулів та податкових преференцій для бізнесу.

«Ми ведемо активну комунікацію з місцевими органами влади, щоб вони активніше залучали бізнеси на територію індустріальних парків, які перебувають у їхньому підпорядкуванні, надавали їм більше преференцій, стимулів, брали на себе підключення до електромереж, підведення до водопостачання, будівництва доріг, щоб максимально спростити бізнесу життя й дати йому можливість займатися тим, що він уміє найкраще, - виробляти продукцію або надавати послуги», - сказав політик.

Він нагадав, що іноземні уряди також створюють свої агентства зі страхування військових ризиків. Зокрема Міжнародне агентство з гарантування інвестицій Світового банку (MIGA) вже застрахувало в Україні щонайменше 1 бізнес – індустріальний парк на території Львівської області.