Війна змушує наповнити реальним змістом програми підтримки вітчизняного промислового виробництва – Дмитро Кисилевський

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
13 листопада 2023, 14:18

Верховна Рада  України прийняла Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Цю подію прокоментував заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський.

"Це бюджет війни за незалежність - більше половини всіх державних витрат буде спрямовано на потреби Сил оборони. Це 1,69 трлн. грн., - зазначив парламентарій.

Варто відзначити серйозний поштовх для українського військово-промислового комплексу, який дадуть державні інвестиції у виробництво зброї та боєприпасів (51 млрд грн.) та виробництво дронів (43 млрд грн.)

Фінансування ЗСУ відбуватиметься за рахунок податків українських підприємств і інших зборів і платежів, які ми збираємо всередині країни. Інше - зовнішні гранти чи запозичення. Тому дуже важливо, щоб принаймні частина цих коштів була спрямована на розвиток. Бо інакше не буде з чого віддавати потім ці кредити.  У Державному бюджеті  України на 2024 рік вдалося зберегти важливі статті, які передбачають стимулювання економіки. Зокрема це:

Державна кредитна програма «5-7-9» - 18 млрд грн.

Державна програма компенсацій аграріям 25% за купівлю української с\г техніки - 1 млрд грн.

Розвиток інфраструктури індустріальних парків - 1 млрд грн.

Державна програма «Шкільний автобус» - 1 млрд грн.

Надання грантів для створення або розвитку бізнесу - 1,37 млрд грн.

Забезпечення державної підтримки реалізації інвестиційних проектів із значними інвестиціями - 3 млрд грн.

Також передбачені кошти на започаткування власної справи, гуманітарне розмінування, іпотечну програму єОселя, підтримку внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги і низку інших програм.

Війна змушує Україну змінювати державну економічну політику і нарешті наповнити реальним змістом програми підтримки вітчизняного промислового виробництва."