10 серпня 2022, 16:10 ( Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку )

У Комітеті вітають спрощення механізмів залучення інвестицій в Україну

 
Уряд спростив розробку та реалізацію інвестиційних проектів зі значними інвестиціями в рамках програми “інвест-няня”, підтримавши постанову про зменшення нормативно-правового тиску як на заявників, які розробляють такі інвестиційні проекти, так і на інвесторів – повідомляє Міністерство економіки України.

Йдеться про проекти із сумою фінансування від 20 млн євро і тривалістю реалізації до 5 років. Вони охоплюють сфери переробної промисловості, видобутку корисних копалин для подальшого збагачення, поводження з відходами, транспорту, логістики, освіти, охорони здоров'я тощо.

Як зазначено у повідомленні, згадана постанова передбачає спрощення підготовки техніко-економічного обґрунтування інвестиційного проекту. Зокрема, змінюється підхід до відображення юридичного, соціального, організаційного аспекту реалізації проекту, що дозволить зменшити навантаження на ініціаторів та пришвидшити отримання фінансування.

Також документом визначається, що заявниками, які готують такі інвестиційні проекти, тепер можуть бути інститути спільного інвестування. Така форма фінансування передбачає перерозподіл вкладень інвесторів спеціалізованими фондами. Цей формат привабливий для підприємців, адже дозволяє вигідно спрямувати їхні фінансові потоки.

Крім того, пришвидшується розгляд проектів, які фінансуються міжнародними фінансовими організаціями: за умови, що кредитний договір вже підписаний, строк оцінки інвестиційних проектів становить 45 днів.

Механізм “інвест-нянь” має дуже важливе значення для відновлення України, адже інвестори можуть на вигідних умовах профінансувати такі інфраструктурні проекти, як будівництво заводів, терміналів, нових освітніх об'єктів, рекреаційних зон тощо.
В свою чергу, держава надає для масштабних проектів підтримку у вигляді звільнення від сплати окремих податків та зборів, оподаткування нового обладнання ввізним митом, а також забезпечує інвесторів земельними ділянками та необхідною інфраструктурою.

У Комітеті з питань економічного розвитку вітають прийняття Кабінетом Міністрів України чергового акту, направленого на спрощення  механізмів залучення  інвестицій в Україну та надання можливості  міжнародним партнерам долучитись до масштабних проектів з відбудови нашої країни.