01 серпня 2022, 15:02 ( Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку )

Робоча група при Комітеті, створена в рамках запобігання продовольчій кризі, провела підсумкове засідання

 
Під головуванням очільниці підкомітету з питань регуляторної політики Комітету Ганни Лічман проведено підсумкове засідання робочої групи щодо обговорення актуальних питань діяльності виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції в умовах воєнного стану та доцільності законодавчого регулювання взаємовідносин між сторонами.

За період діяльності робочої групи на створеному майданчику було досягнуто системного діалогу між виробниками і постачальниками, а також торговими мережами, проведено зустрічі з постачальниками для ідентифікації конкретних проблемних питань у відносинах та можливих шляхів їх вирішення, а також обговорено доцільність питання законодавчого регулювання відносин між постачальниками та ритейлом.

Підсумком проведеної роботи повинна стати затверджена найближчим часом методика обрахунку збитків, проте в частині фактичного відшкодування потрібен додатковий час, оскільки єдиний реальний механізм таких виплат – за рахунок заморожених активів та репарацій. Ганна Лічман зауважила, що міжнародні партнери обговорювали на майданчику ОБСЄ питання продажу заморожених активів і під час такого обговорення звернули увагу на те, що на сьогодні відсутні легальні шляхи для його реалізації.

Учасники засідання фіналізували позиції сторін щодо законодавчих ініціатив з питань регулювання взаємовідносин між постачальниками та покупцями сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, а також домовилися продовжувати вирішувати поточні питання галузей зокрема, розпочати обговорювати питання та завдання, що пропонується Урядом вирішити в рамках меморандуму.

 Питання продовольчої безпеки, як в Україні, так і в усьому світі загалом є одним з найголовніших питань, які Комітет з питань економічного розвиту тримає під постійним наглядом.