26 липня 2022, 20:45 ( Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку )

Увалено рішення щодо законопроекту, який вирішує питання спрощення доступності і підвищення ефективності застосування судових процедур банкрутства

 

Комітет на своєму засіданні 25 липня 2022 року  розглянув проект Закону України про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану (реєстр. №7442), розроблений з метою спрощення доступу до процедур банкрутств і підвищення ефективності їх застосування в умовах воєнного та післявоєнного стану, а також уточнення низки процедурних питань і усунення неузгодженостей і недоліків, виявлених під час практичного застування положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Запропонований проект Закону спростить доступ суб’єктів господарювання, які стали неплатоспроможними через повномасштабну збройну агресію Російської Федерації, до судових процедур банкрутств і підвищення ефективності їх застосування в умовах воєнного та післявоєнного стану. Його прийняття також дозволить арбітражним керуючим належно і  своєчасно здійснювати свої повноваження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) без додаткового звернення до господарського суду, що зменшить строки розгляду справ і витрат, пов’язаних із їх розглядом.

За результатами обговорення народні депутати України - члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти вищезазначений законопроект за основу.