«Як автор законодавства про індустріальні парки я об’їздив майже всі активні індустріальні парки (ІП), а їх наразі вже понад 20, щоб вивчити практику застосування всього комплексу стимулів на рівні держави та громад, - розповідає ініціатор законопроекту, заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський. Дискусійними майданчиками для учасників парків, керуючих компаній, мерів, губернаторів, урядовців та інших стейкхолдерів стали міжвідомчі регіональні наради та Робоча група, створена при Комітеті з питань економічного розвитку. Результатом став законопроект №12117. Нагадаю головні пропоновані зміни:
▪️Чітке розмежування функцій всіх субʼєктів індустріального парку;
▪️Надання можливості ініціатору індустріального парку одночасно бути керуючою компанією в одній юридичній особі.
▪️Розширення переліку видів діяльності учасника індустріального парку. Зокрема, йдеться про можливість власної генерації електроенергії.
▪️Розширення переліку обʼєктів, які можуть розміщуватись в межах індустріального парку. Зокрема, це сторіджі та інші обʼєкти альтернативної енергетики.
▪️Впровадження поняття екоіндустріального парку.
▪️Врегулювання правил розміщення в межах індустріального парку інших обʼєктів, окрім промислових. Зокрема, йдеться про навчальні центри, заклади громадського харчування та іншу допоміжну інфраструктуру.
▪️Врегулювання процедури збільшення та зменшення площі індустріального парку.
▪️Визначення процедури переходу права власності на землю від ініціатора індустріального парку до іншої юридичної особи.
▪️Деталізація процедури включення та виключення індустріального парку з Реєстру.
▪️Розширення переліку країн, щодо яких є обмеження залучення інвестицій - до росії додається Білорусь та Іран.
▪️Удосконалення процедури вибору керуючої компанії індустріального парку
▪️Надання керуючій компанії можливості скористатись державною програмою доступних кредитів «5-7-9».
Як бачите, революцій немає. Є планомірне послідовне вдосконалення законодавства. Ряд положень ще доопрацюємо до другого читання.
Ну, а головна мета цього законопроекту, як і всього законодавства про індустріальні парки - сприяти будівництву в Україні нових заводів. В індустріальних парках попри війну побудували та будують 25 заводів, надалі ця цифра зростатиме.
Розвинена промислова країна завжди переможе сировинну.
Індустріальні парки є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».