Народний депутат України - член Комітету з питань економічного розвитку Галина Янченко відвідала підприємство, що виробляє українські турнікети «SICH”.
«Турнікет “SІCH” - річ, яка б краще не знадобилася, але в наші дні має бути не лише у військових, а й у цивільних. До речі, коли з’явився рожевий колір - на нього був такий попит, що певний час він став мало не основним по кількості виробів.
Від 30 турнікетів на місяць в 2014 до 100 000 на місяць у 2024 році.
Вартість вдвічі менша, ніж у американського CAT, а якість така ж висока, це підтверджують бійці та медики з фронту.
Все це про українські турнікети «SICH”, на виробництві яких мала можливість побувати.
Ці турнікети врятували тисячі життів українських захисників і захисниць.
Особливо цінно було чути відгуки від медика-ветерана, який втративши можливість служити - пішов працювати на виробництво турнікетів, в яких безумовно впевнений.
А далі про наболіле: Україна може втратити цього виробника, бо в Міноборони «гуляє» Наказ, яким постачання цих турнікетів у ЗСУ стане заборонене. Не розуміємо хто і чому запустив цю диверсію в Міноборони, але вже працюємо з Міністерством, аби не допустити подібного. Сподіваємось на адекватність Міністра, але побачимо.
Та і це не все. Підприємство ніяк не може отримати критичність і забронювати своїх працівників, які виготовляють життєво важливі речі для фронту.
Все тому, що підприємство не має прямих контрактів з Міноборони чи військовими частинами (бо останні не закуповують турнікети). Їх на фронт постачають або волонтерські фонди, або вже в аптечках, які закуповує Німеччина та передає нам як гуманітарну допомогу.
Схоже, час думати над механізмом бронювання для подібних підприємств, бо схожі звернення вже були.
Маємо підтримувати якісний український продукт, бо допомога від партнерів не вічна, а якщо вона зупиниться, то розраховувати зможемо лише на своїх»