Комітет в рамках забезпечення законодавчих стимулів для реалізації політики «Зроблено в Україні» продовжує моніторинг стану справ на вітчизняних переробних підприємствах. Так, керівництво та члени Комітету з питань економічного розвитку, зокрема, Дмитро Наталуха, Дмитро Кисилевський, Богдан Кицак спільно з Першою віце-прем'єркою Юлією Свириденко та Головою Рівненської ОДА Олександром Ковалем та іншими відвідали Рівненщину та взяли участь у запуску компанією Kronospan нової лінії виробництва плит OSB вартістю 200 мільйонів євро, яка є однією з найсучасніших в Європі.
Як зазначив Голова Комітету Дмитро Наталуха,
деревообробна галузь в Україні є однією з критичних для держави, адже
підприємство дає багато робочих місць і поза межами заводу. Завдяки цьому
проекту створено 200 робочих місць, і ще близько 2000 працівників зайняті на
підприємствах-партнерах. Це чудовий приклад того, як за рахунок деревообробки завантажуються
підприємства інших галузей, зокрема Укрзалізниці.
«На власні очі побачили як найсучасніше обладнання з обробки деревини працює в індустріальному парку в селі Городок поблизу Рівного, - розповідає Дмитро Кисилевський. Управління виробництвом нагадує центр управління польотами - все максимально цифровізовано та автоматизовано. Нова лінія може виробляти 800 тисяч м² плит на рік, 60% піде на експорт в ЄС та США.
Ця виробнича лінія, вже друга після широкомасштабного вторгнення росіян, відкрита компанією компанія «Kronospan». У травні минулого року тут розширили потужності з випуску ДСП. Інвестиції австрійської компанії - прямий результат ефективної державної політики у цій галузі.
Запровадження мораторію на вивезення лісу-кругляку призвело до відкриття десятків деревообробних та меблевих підприємств. Це також важливий сигнал іншим міжнародним і українським компаніям - інвестувати в Україну можна і варто.
Разом з тим, Kronospan є не тільки прикладом переробної промисловості, на якій має бути сфокусована державна економічна політика. А ще й є прикладом екосистемного підходу до ведення бізнесу і створення ланцюгів доданої вартості. Індустріальний парк, який розбудовують навколо цього підприємства, має на меті сформувати меблевий кластер. Меблевики зможуть отримували дерев’яні плити напряму з заводу, знаходячись в безпосередній близькості до місця їх виробництва. Це дозволить створити наступний переділ з мінімальними витратами на логістику: Kronospan з деревини робить плити, меблевики з плит робитимуть кухні, шафи, ліжка, столи та інші меблі.»
Як зазначив Бодан Кицак, українським виробникам забезпечити безперебійний доступ до сировини, задля чого спільно з учасниками деревообробної та меблевої галузей у Комітеті доопрацьовуємо до другого читання законопроект «Про ринок деревини».
«Наші компанії можуть та мають конкурувати з глобальними виробниками, завойовувати нові експортні ринки та поширювати світом бренд «Зроблено в Україні». Глибока переробка сировини, створення товарів з високою доданою вартістю та підтримка підприємництва є пріоритетом державної економічної політики Верховної Ради України на довгі роки вперед», - зазначає парламентар.
У Комітеті переконані: ефективне державне стимулювання економіки може давати результати навіть в умовах війни.