Комітет запрошує доєднатися до опитування, яке подовжено до 20 січня 2024, щодо ефективності впровадження Кабінетом Міністрів України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості" (16.12.2021, №1977-IX)

 

ПОСТЗАКОНОДАВЧИЙ КОНТРОЛЬ

у сфері дотримання вимог наявності місцевої складової (локалізації) в публічних закупівлях

 Комітет з питань економічного розвитку (далі – Комітет) розпочав роботу з аналізу ефективності впровадження Кабінетом Міністрів України Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості" від 16.12.2021, №1977-IX, (далі – Закон).

Контроль має на меті визначити, наскільки ефективною на практиці є вітчизняна система публічних закупівель товарів, щодо яких застосовується локалізація. Вимоги локалізації покликані забезпечити гарантований попит публічного сектора економіки на певний перелік товарів (зокрема, на засоби міського пасажирського і залізничного транспорту, комунальну й спецтехніку, продукцію енергетичного машинобудування та ін.), що у структурі своєї собівартості мають визначений рівень місцевої складової. Цей захід у перспективі має сприяти модернізації вітчизняної промисловості, запуску нових виробництв, створенню нових і збереженню існуючих робочих місць, підвищенню рівня добробуту громадян.

На підставі проведеного аналізу, у випадку виявлення неефективності та/або недостатньої ефективності запроваджених заходів локалізації в публічних закупівлях, Комітетом буде вжито заходів з усунення відповідних недоліків.

З огляду на потребу забезпечення ефективності здійснення публічних закупівель товарів, щодо яких застосовується локалізація, Комітет має на меті дослідити наступні питання:

·      якою мірою обов’язкова вимога локалізації для визначених товарних позицій в публічних закупівлях забезпечила активізацію, масштабування та запуск нової виробничої діяльності;

·      наскільки ефективним виявилися положення Закону у забезпеченні потреб замовників у публічних закупівлях товарами українського виробництва та/або товарами з місцевою складовою;

·      якою мірою положення і процедури реалізації Закону узгоджені з діяльністю профільних контролюючих відомств (Антимонопольний комітет України, Державна аудиторська служба України, Рахункова палата та ін.).

Для проведення належного аналізу Комітет має зібрати необхідну інформацію та свідчення від таких груп осіб та організацій:

·      приватні підприємства – постачальники товарів, щодо яких застосовується локалізація, для задоволення потреб публічного сектора економіки;

·      державні підприємства, установи та організації, які виступають замовниками товарів, щодо яких застосовується локалізація;

·      державні органи, що уповноважені на здійснення контролю у сфері публічних закупівель (Антимонопольний комітет України, Державна аудиторська служба України, Рахункова палата та ін.);

·      інші особи та організації, що володіють відповідними знаннями, професійною компетентністю та досвідом у сфері публічних закупівель.

Відповідаючи на цей запит, ви отримуєте можливість поділитися своїм досвідом, висловити свою експертну думку, допомогти Комітету краще з’ясувати, чи позначилися (і як саме) передбачені Законом заходи на досягненні його цілей і завдань з підтримки розвитку і модернізації вітчизняного виробництва та розширення доступу внутрішніх товаровиробників до публічних закупівель в Україні.

Для надання відповіді на запит просимо вас заповнити до 20 січня 2024 року відповідні Google форми за посиланнями:

 ОПИТУВАННЯ постачальників товарів, учасників за процедурами закупівель

https://forms.gle/aHxAEgKNAqM51rkL9

 ОПИТУВАННЯ замовників, які здійснюють закупівлі

https://forms.gle/c1UjkQBPGAH9in8t9

 ОПИТУВАННЯ уповноважених/контролюючих органів державної влади у сфері публічних закупівель

https://forms.gle/fW3dsCuew7esZZvp9

              Зауважте, будь ласка, що наведений перелік запитань є орієнтовним, тому якщо ви вважаєте за необхідне, можете надавати інформацію про інші, не згадані в переліку аспекти. Не обов’язково відповідати на всі поставлені запитання, однак намагайтеся прокоментувати якомога ширше коло проблем, що стосуються безпосередньо вашої сфери діяльності. Комітет не розглядатиме подання на теми, не пов'язані з аналізом ефективності реалізації Закону.

Що варто включити до вашої відповіді?

Ваші відповіді мають базуватися на фактах і містити ваші судження із зазначених вище або пов’язаних з ними запитань. Особливо суттєвими та корисними для роботи Комітету будуть конкретні дані та фактологічні матеріали, що підтверджують ваші погляди. Ваш особистий досвід в отриманні доступу до публічних закупівель товарів, щодо яких застосовується локалізація, теж буде надзвичайно цінним для цього аналізу. І останнє, але не менш важливе: вітаються ваші ідеї та пропозиції стосовно того, що потрібно вдосконалити.

Чи потрібно зазначати персональні дані?

Прохання до вас зазначити, надаючи матеріали, у якій якості ви це робите, наприклад, як фізична особа, фізична особа-підприємець, представник підприємства (з вказівкою на галузь) інше.

Також просимо вказати контактні дані: телефон, електронну адресу, щоб у разі виникнення потреби в більш детальному дослідженні вашої ситуації, була можливість зв’язатися з вами й обговорити можливі шляхи вирішення проблеми.

Ваші ім’я, прізвище та посаду вказувати не обов’язково. Ви можете попросити про забезпечення конфіденційності ваших персональних даних (про це буде питання в формі запиту). Якщо ви не проситимете про забезпечення конфіденційності, ваше ім’я чи назву вашої організації буде оприлюднено в переліку осіб/організацій, які надавали інформацію й доклалися до роботи Комітету (але без прив’язки особи/організації до конкретної відповіді).

Як буде використано надану вами інформацію?

Комітет використає зібрану інформацію лише для цілей аналізу ефективності законодавства. Надані матеріали буде оброблено та використано як інформаційне підґрунтя для подальших етапів аналізу та вдосконалення законодавства у сфері дотримання вимог локалізації в публічних закупівлях.

Крім того, після оброблення наданої інформації про ефективність реалізації Закону, Комітет планує проводити слухання в Комітеті з даної теми, у яких ви також зможете взяти участь.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

11 жовтня 2024 11:47
10 жовтня 2024 11:07
10 жовтня 2024 09:43
09 жовтня 2024 14:22
08 жовтня 2024 17:33
08 жовтня 2024 15:57
07 жовтня 2024 18:05
04 жовтня 2024 15:27
03 жовтня 2024 08:53
02 жовтня 2024 13:01