«Держава створила податкові та митні стимули для резидентів індустріальних парків, багатьом з них громади надали пільги за місцевими податками, на розвиток їхньої інфраструктури у законопроєкті про Державний бюджет України на 2024 рік передбачено 1 млрд грн. Ця підтримка має бути спрямована індустріальним паркам, де місцева влада і керуючі компанії активно шукають інвесторів, будуть промислові будівлі, підводять дороги і маршрути громадського транспорту, залізницю, електрику й газ. Для всіх інших - процедура виключення з Реєстру і можливість повернутись до нього після опрацювання помилок, - інформує заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
Виключення непрацюючих парків з реєстру передбачено Законом України про індустріальні парки, зокрема змінами, які були внесені ще в 2021 році. Всі, хто мав бажання привести свою роботу у відповідність до вимог Закону, мали на це два роки. Цього більш ніж достатньо.»
Як повідомляє Дмитро Кисилевський, виключення індустріального парку з Реєстру індустріальних парків не є підставою для його ліквідації.
Індустріальний парк, виключений з Реєстру індустріальних парків, може бути повторно включений до нього не раніш як через 6 місяців після виключення такого індустріального парку з Реєстру індустріальних парків.
«У 2024 рік Україна має вступити з оновленим реєстром індустріальних парків, які не чекають з моря погоди склавши руки, а створюють всі необхідні умови, щоб виграти конкуренцію за інвестиції.» - зазначає парламентар.