Народний депутат України - член Комітету з питань економічного розвитку Галина Янченко  розповідає про розпочату велику роботу з розробкиі Стратегії відновлення України.

«Ціль Стратегії - зрозуміти як об'єднати зусилля бізнесу і держави, щоб створити українське економічне диво. Чому так?

Бо людям, які дивляться глибше, вже зараз зрозуміло, що після перемоги Україна стикнеться з проблемами не меншого масштабу, ніж зараз. І ключова проблема – нам треба буде створити щонайменше 3 млн робочих місць менше ніж за рік, інакше Україну чекає повернення в 90-ті. Зі зруйнованою економікою і масовою імміграцією.

3 млн нових робочих місць – щоб дати достойне життя нашим захисникам, які демобілізуються (за нашими розрахунками мінімум 0,5 млн демобілізованих будуть шукати роботу) з одного боку, і біженцям, які повернуться (зараз за кордоном 8 млн осіб, ми розраховуємо на повернення 4-6 млн українців, з яких мінімум 2,5 будуть шукати роботу)

Але 3 млн робочих місць за рік – це абсолютно неможливо! Таке можна досягнути хіба що дивом. І тут у мене для вас хороша новина! Адже українці – це нація, яка систематично продукує дива за останні 1,5 роки. Якщо ми вирімо в диво, ми можемо його створити.

Це довели ЗСУ, в які ми повірили і які героїзували.

Це довели наші енергетики, в яких ми повірили і яких героїзували.

І це можуть довести підприємці, якщо ми в них повіримо і їх героїзуємо.

Це позначатиме підтримку підприємців, які розширюють свої підприємства і створюють нові, створюючи велику кількість нових робочих місць у стислий строк.

Втім, і держава має виконати свою частину роботи. Повиймати палки з колес бізнесу, які зараз стирчать в усі боки. Забезпечити прийняття економічних реформ. І направити значну частину західної допомоги на підняття економіки. Щоб скласти конкретну Стратегію з покроковим планом дій ми з аналітичним центром Михайла Кухара проробляємо велику роботу.

Ми почали вивчати поствоєнний досвід відбудови Німеччини і Японії – там теж країни були повністю зруйновані в усіх сенсах цього слова, а зараз це країни-лідери в усіх сенсах цього слова. Обидві входять в G7.

А ще почали проводити зустрічі з власниками ключових підприємств (ще до того, як це стало мейнстрімом ). Щоб з перших рук зібрати запит на те, що бізнесу потрібно від держави, і що зараз йде не так. Цю роботу ще продовжуємо і ще збиратимемо зворотний зв’язок і запити від українського бізнесу.

Ми впевнені, що якщо у людей буде робота з високою зарплатою, то вони зможуть подбати про решту своїх потреб. В тому числі про житло.

Тож дуже важливо вигравши війну не програти перемогу. А для цього вже зараз потрібно зрозуміти стратегію відновлення України і вже зараз почати готувати для неї передумови.»

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

30 листопада 2023 12:23
30 листопада 2023 10:15
29 листопада 2023 11:09
28 листопада 2023 14:30
28 листопада 2023 13:44
28 листопада 2023 12:28
27 листопада 2023 13:27
26 листопада 2023 12:27
24 листопада 2023 12:36
23 листопада 2023 16:19