Діяльність Комітету

19 травня 2023, 10:18

Олексій Мовчан про роботу у Конгресі США в складі парламентської делегації України.


"Наразі перебуваю в США. Разом з делегацією Верховної Ради працюємо у Вашингтоні – у Конгресі, - повідомляє заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.

"На подальші дні програма дуже насичена – маємо зустрітися з конгресменами, сенаторами, суддями, представниками Держдепартаменту та Міністерства юстиції, іншими працівниками різних гілок влади США.

Головна ціль – просування української адженди в стінах Конгресу. Адже саме конгресмени та сенатори мають великий вплив на всі політичні та фінансові питання."

Як інформує Олексій Мовчан, уже відбулась низка зустрічей з конгресменами та суддями США. "Конгресмени підтримують Україну, вони вірять в нашу перемогу. Але крім наших прихильників, звісно, в Конгресі є ще дві категорії представників:

Ті, хто категорично проти надавання допомоги Україні.

Ті, хто сумнівається і ще не повністю визначився.

З ними ми маємо працювати у першу чергу, щоб розвіяти їхні сумніви. Це одна з основних зон роботи української делегації, завдання якої -  щоб Україна завжди залишалася стратегічним інтересом Сполучених Штатів, і вони не змінили свою думку під час прийняття важливих для нас рішень."

"І вже маємо перший результат – 14 конгресменів написали листа до Джо Байдена, у якому закликали його негайно розблокувати передачу літаків F-16, - зазначає заступник Голови Комітету.

У своєму зверненні вони зазначили, що надання Україні винищувачів F-16 необхідне для ефективного завершення цієї війни на справедливих умовах. 

Цей заклик від конгресменів США став ще одним проявом підтримки України у важкій ситуації. Літаки F-16 є потужною зброєю, яка може переломити хід війни та допомогти Україні в захисті її суверенітету та територіальної цілісності.

Щиро дякуємо конгресменам і сподіваємося на швидкий позитивний результат!"