Діяльність Комітету

02 лютого 2023, 14:46

Чим більше буде прозорості в сфері державної допомоги суб’єктам господарювання - тим більш привабливою буде Україна для інвесторів

   Члени Комітету з питань економічного розвитку взяли участь у робочій нараді, яка відбулася у Антимонопольному комітеті України, щодо обговорення законопроекту про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" та інших законодавчих актів України щодо державної допомоги суб’єктам господарювання (реєстр.№ 5648), рекомендованого Комітетом до прийняття за основу.

Метою зазначеного законопроекту є приведення національного законодавства до правил контролю і моніторингу державної допомоги, що закріплені Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони та, відповідно, acquis ЄС.

У нараді, яка відбулася під головуванням Голови АМКУ, взяли участь народні депутати України, представники АМКУ, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції, Асоціації міст України та Проекту технічної допомоги ЄС «Підтримка АМКУ у впровадженні правил державної допомоги»(SESAR) та інші.

У ході обговорення експерти Проекту SESAR представили презентацію з прикладами оцінки та допустимості державної допомоги в ЄС, яка стосується видатків місцевого самоврядування і зазначити що Україна має шанси пройти шлях від кандидата до члена ЄС за кілька років. Крім того, учасники заходу обговорили переваги законопроекту та практику Європейського Союзу щодо оцінки державної допомоги з місцевого ресурсу.

 В рамках Угоди про асоціацію Україна зобов’язалася, серед іншого, створити досконалу національну систему моніторингу і контролю державної допомоги і необхідний для цього крок - це прийняття законопроекту реєст.№5648. Розгляд у першому читанні вищезазначеного законопроекту очікується в найближчі місяці – запевнив заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський.

 Україна готова працювати над тим, щоб якнайшвидше стати членом ЄС і обговорення законопроекту із залученням широкого кола стейкхолдерів, у тому числі і міжнародних експертів, громадських організацій – гарний тому приклад.