Діяльність Комітету

20 вересня 2022, 12:35

У Комітеті ухвалено низку рішень щодо законопроектів, які потребують першочергового розгляду

 

Комітет з питань економічного розвитку на  засіданні 16 вересня 2022 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму державно-приватного партнерства для пришвидшення відновлення зруйнованих війною об'єктів та будівництва нових об’єктів, пов'язаних з післявоєнною перебудовою економіки України, реєстр. №7508.

Метою законопроекту є спрощення процедури підготовки та реалізації проектів державно-приватного партнерства для відбудови зруйнованих війною об’єктів інфраструктури та побудови нових об’єктів, що пов’язано з поствоєнною перебудовою економіки, передбачивши: впровадження електронної системи закупівель для проектів ДПП за стандартами ЄС; повноцінне впровадження типу проектів ДПП, заснованих на платежах з бюджету, де держава не передає інвестору ризик попиту, а по суті оплачує "інфраструктуру в розстрочку" для післявоєнного відновлення України; спрощення процедури підготовки проектів ДПП, особливо, що стосуватимуться відновлення інфраструктури у післявоєнний період, проектів нового будівництва, що пов’язані з пост-воєнною перебудовою економіки, а також "малих" проектів до 5,3 млн євро; спрощення загальної процедури підготовки проектів ДПП на державному та місцевому рівнях.

Також на засіданні було обговорено проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов провадження господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану в Україні, реєстр. №7331.

Проектом Закону пропонується встановити, що суб’єкти господарювання набуватимуть права на провадження окремих видів господарської діяльності у період воєнного (надзвичайного) стану на підставі подання до відповідних органів ліцензування, дозвільних органів та суб’єктів надання публічних (електронних публічних) послуг декларації про провадження господарської діяльності без отримання документів дозвільного характеру, ліцензій або інших результатів надання публічних послуг, одержання яких передбачено законодавством. Порядок подання декларації, перелік відомостей, які вносяться до декларації, та перелік видів господарської діяльності, які не можуть здійснюватися суб’єктами господарювання на підставі подання такої декларації, визначатиме Кабінет Міністрів України.

За результатами обговорення народні депутати України - члени Комітету з питань економічного розвитку ухвалили рішення внести вищезгадані законопроекти на розгляд Верховної Ради України та рекомендувати за результатами розгляду в першому читанні прийняти їх за основу.