Не залишився осторонь і великий бізнес, зокрема гірничо-металургійний комплекс країни.
І хоча з початку війни багато підприємств ГМК вимушені були зупинити свою роботу, компанії втрачають ринки збуту та доходи, окремі з них продовжують свою роботу, даючи роботу та заробітну плату людям, сплачуючи податки та забезпечуючи валютну виручку до державного бюджету.
Так, зокрема, група «Метінвест» сконцентрувала свою роботу на гуманітарному захисті, виготовила понад 35 тис. протитанкових їжаків, передала 50 машин для тероборони та виділила €10 млн. на закупівлю бронежилетів.
«Ferrexpo» збільшила фінансування свого Гуманітарного фонду до $7,5 млн. та надала корпоративну нерухомість для переселенців.
Компанія «Інтерпайп» забезпечує лікарні медикаментами, а військові частини – посудом, паливом, запчастинами та будматеріалами. Компанія закупила сталь для виготовлення 900 бронежилетів та облаштувала усім необхідним 18 укрить на 8500 чоловік.
Компанія "Рудомайн" передала 2 млн. грн. гуманітарної допомоги дітям і 15 млн. грн. - захисникам України.
«АрселорМіттал Кривий Ріг» перерахував $1 млн. Уряду та ще $1 млн. на гуманітарну допомогу для Кривого Рогу, а також перерахував авансовий платіж за користування надрами у розмірі 2,25 млрд. грн. для підтримки державного бюджету у цій надзвичайно складній ситуації.
Дніпровський металургійний завод передав 200 т. металу для виготовлення протитанкових їжаків, ЗСУ отримали усі вантажні автомобілі автотранспортного цеху, а тероборона – десятки шин.
Допоміг підготувати своє місто до оборони і Нікопольський завод феросплавів.
У Комітеті щиро вдячні усім підприємствам, які знайшли в собі сили не залишити економічний фронт та закликають усіх представників великого, середнього та малого бізнесу проявити соціальну відповідальність та відновити і активізувати свою роботу для допомоги населенню, вирівнювання і стабілізації економічної ситуації в країні.