збільшити статутний капітал ЕКА на 1.8 млрд. грн (шляхом емісії додаткових акцій товариства зі збереженням 100% акцій у власності держави);
здійснити випуск Мінфіном ОВДП в розмірі 1.8 млрд. грн. із строком обігу до 15 років та відсотковою ставкою доходу на рівні не > 9.3% річних в обмін на акції додаткової емісії ЕКА.
Це означає, що у ЕКА нарешті з’явиться адекватний фінансовий ресурс для здійснення страхування, перестрахування та гарантування операцій українських експортерів закордоном щоб захистити їх від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних з виконанням зовнішньоекономічних договорів (із детальною схемою можете ознайомитись на графіку).
На черзі - ухвалення Парламентом проекту закону 3793 у другому читанні, який так само підсилює функціонал ЕКА, дозволить цьому надзвичайно важливому органу повноцінно запуститись, а українському виробнику - нарешті почувати себе трошки впевненіше на міжнародних ринках» повідомив у фейсбук Дмитро Наталуха.
Інформаційно: Комітет на своєму засіданні 1 жовтня 2019 року схвалив кандидатуру Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи до складу конкурсної комісії для визначення складу наглядової ради ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА), яку Верховна Рада затвердила своєю Постановою №405-ІХ і надалі Комітет тримає питання роботи цієї структури на постійному контролі, висвітлюючи на сайті Комітету (грудень 2019 року публікація «Чи все ж таки вдасться запустити «Експортно-кредитне агентство», червень минулого року публікація «Експортно-кредитне агентство» стартувало!»)