Анонси, оголошення

Перейти до розділу
01 листопада 14:00
01 листопада 2021 року о 14.00 Комітет планує провести робочу нараду на тему: «Цінова ситуація на ринку цукру в Україні» докладніше
02 листопада 15:30
02 листопада 2021 року о 15-30 Комітет планує провести обговорення законопроекту «Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки» докладніше

Діяльність Комітету

21 грудня 2019, 13:17

Чи все ж таки вдасться запустити «Експортно-кредитне агентство»?

 19 грудня 2019 року Верховна Рада України затвердила трьох своїх представників до складу конкурсної комісії для визначення складу наглядової ради ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» (ЕКА). Один з представників – Голова Комітету з питань економічного розвитку - Дмитро Наталуха, кандидатуру якого було схвалено Комітетом на своєму засіданні першого жовтня 2019 року.
   Голова Комітету зазначив: «Попереднє скликання ніяк не могло домовитись про персоналії, нам же - вдалося знайти консенсус і зрушити процес запуску ЕКА з мертвої точки. Далі - формування наглядової ради і безпосередньо сам відбір її членів. Після цього - перегляд бюджету ЕКА, бо з тими сльозами, які передбачені у нинішній редакції - особливого сенсу запускати Агентство - немає».
  «Наш Комітет продовжує планомірне та системне відстоювання інтересів української промисловості. Попереду ще - індустріальні парки, зменшення вартості підключення до мереж, преференції для національного виробника при державних закупівлях», - повідомив він на своїй сторінці у Facebook.
    Інформаційно:  20 грудня 2016 року Верховною Радою України прийнято Закон України №1792 “Про забезпечення масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження шляхом страхування, гарантування та здешевлення кредитування експорту”, яким передбачено створення Урядом Експортно-кредитного агентства, що утворюється у формі приватного акціонерного товариства.
  Основною метою діяльності ЕКА є стимулювання масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження. ЕКА на добровільних засадах здійснює страхування, перестрахування, надає гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також бере участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами. ЕКА є уповноваженим Кабінетом Міністрів України на виконання функцій, забезпечення фінансових зобов’язань та здійснення прав, що випливають з двосторонніх угод України про сприяння та взаємний захист інвестицій, а також багатосторонніх міжнародно-правових актів України.