10 лютого 2023 року відбулися слухання в Комітеті на тему: «Заміщення українськими товарами імпорту з російської федерації і республіки білорусь в Україні, Європейському Союзі та світі».

Опубліковано 13 лютого 2023, о 12:54

 Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку 

У Комітеті 10 лютого 2023 року відбулися слухання на тему: «Заміщення українськими товарами імпорту з російської федерації і республіки білорусь в Україні, ЄС та світі», у яких взяли участь народні депутати України, представники Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, бізнес-організацій, аналітичних центрів, наукових установ, громадських об’єднань, експертного середовища та громадянського суспільства. Подивитися відео засідання.

Чи достатньо ефективно запроваджені обмеження імпорту товарів з російської федерації і республіки білорусь в Україні? Які перспективи розширення таких обмежень на західних ринках? Які товари українські виробники готові постачати вже зараз на заміну? Що треба зробити державі і бізнесу для заміщення ринкових ніш в майбутньому? Ці питання обговорювались на комітетських слуханнях.

Під час виступів було зазначено, що заборона імпорту з російської федерації і республіки білорусь на український і західні ринки створює попит на товари, які можна виробляти в Україні. Для українських виробників це потенційний ринок у 36 мільярдів доларів щороку: 25,5 млрд продукції переробної промисловості російської федерації і республіки білорусь на західних ринках та майже 11 мільярдів заміщення імпорту з цих країн в Україну.

Учасники слухань наголосили на необхідності не лише вигнати ворога з нашої землі, але й очистити ринки від його товарів, продаж яких живить військову агресію. Наразі економічний фронт війни України проти росії має ключове значення для економічної стійкості держави..

В рамках слухань також було представлено дослідження «Заміщення українськими товарами імпорту з російської федерації і республіки білорусь в Україні, ЄС та світі» від експертів аналітичного центру CMD - Ukraine.

За результатами слухань Комітет з питань економічного розвитку підготує відповідні рекомендації по заміщенню товарів з російської федерації і республіки білорусь аналогічними українськими.


Повернутись до списку публікацій

Версія для друку