В Раді "відкривають" космос для приватних інвестицій і світових лідерів

Опубліковано 27 лютого 2019, о 15:49

 Секретаріат Комітету з питань промислової політики та підприємництва 

 


Комітет з питань промислової політики та підприємництва проголосував за “відкриття” космосу для приватних інвестицій і світових лідерів. Відповідний законопроект №10096, згідно якого приватні підприємства зможуть вести космічну діяльність, рекомендовано прийняти за основу. Про це за результатами засідання повідомив голова Комітету Віктор Галасюк.

«Сьогодні Комітет підтримав наш революційнийзаконопроект №10096 про демонополізацію і розвитоккосмічної діяльності в УкраїніЩиро дякую колегам - відкриваємо дорогу "приватному космосу"!

Дослідженнявиробництво і навіть пуски зможутьздійснювати не лише державні, а й приватні підприємстваЦе норма для успішних космічних держав», - зазначивзаступник Лідера РПЛ з економічної політики.

За словами В.Галасюкатакий крок є продовженнямпослідовної політики. «Раніше ми вже демонополізуваливиробництвомодернізацію та ремонт військової техніки і зброївідмінивши ліцензування цієї діяльностіСьогоднівже більше 50% (!) держзамовлення виконують приватнівиробникипонад 150 успішних підприємствЦе розвитокпромисловостінові інвестиції і робочі місцяякі на вагу золота!» - підкреслив він.

Як зазначалось під час засідання, поточний стан космічної діяльності та існуючі механізми її державного регулювання не забезпечують вирішення актуальних загальнодержавних та суспільних завдань України у цій стратегічний сфері. Наразі ж фактично встановлено монополію державних підприємств та організацій на здійснення підприємницької діяльності, пов’язаної з випробуванням, виробництвом та експлуатацією ракет-носіїв, у тому числі з їх космічними запусками із будь-якою метою, що жодним чином не відповідає ні стану господарської діяльності в Україні, ні світовій практиці, де здійснюється масова комерціалізація космосу. 

До слова, ліцензування космічної діяльності було скасовано ще Законом України «Про ліцензування видів господарської діяльності». Втім, у галузевому Законі України «Про космічну діяльність» залишились дійсними положення щодо видачі ліцензій на здійснення космічної діяльності. Тому з метою приведення законодавства у відповідність, а також з урахуванням необхідності збереження ефективного державного регулювання та контролю за стратегічно важливою для країни галуззю пропонується замінити механізм ліцензування космічної діяльності на механізм дозвільних процедур для окремих видів космічної діяльності.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку