Голова Комітету Віктор Галасюк: Приватизація "Турбоатому" - нонсенс!

Опубліковано 01 вересня 2016, о 13:05

Голова Комітету Віктор Галасюк: Приватизація Турбоатому – нонсенс!

 

 

Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк виступив категорично проти приватизації таких стратегічних підприємств як “Турбоатом”, назвавши подібні дії економічним злочином проти держави. Замість приватизації слід створити для “Турбоатому” та подібних промислових гігантів передумови подальшого розвитку.

 “Це ж курка, яка несе золоті яйця! Продаж її – чисте безглуздя”, - написав В.Галасюк у фейсбуці.

Так, на переконання парламентаря, не існує жодних підстав для зміни форми власності “Турбоатому”, адже приватизувати доцільно ті підприємства, що, наприклад, потребують величезних капітальних інвестицій для їх розвитку, які не можуть бути забезпечені державою. “Турбоатом” не має такої потреби, адже розвивається за рахунок власних ресурсів та не має жодної копійки банківських кредитів”, - пояснює Галасюк, додаючи, що державне підприємство є прибутковим і все більш успішним, адже за минулий рік при доході 2,8 млрд. грн. мало чистий прибуток - 1,6 млрд грн, сплативши до бюджету понад 700 млн. грн. за рік. Приватизації ж, на думку В.Галасюка, підлягають підприємства, що приносять державі збитки і не здатні приносити прибуток, навіть при заміні менеджменту.

Турбоатом” забезпечує майже 4 тис. унікальних фахівців заробітною платнею вище середньої по країні, не має жодної заборгованості перед працівниками і виплачує премії. Підприємство успішно конкурує в світі та експортує 2/3 продукції в Європу, Азію, Америку”, - інформує Голова Комітету, підкреслюючи, що доцільність приватизації існувала б, якщо в її результаті підприємство приносило державі більше податків, робочих місць, валютних експортних надходжень тощо, ніж знаходячись в державній власності. За словами Віктора Галасюка, приватизація є виправданою, якщо підприємство потребує кардинальної технологічної модернізації, на яку держава не здатна. Натомість, наголошує народний депутат України, “Турбоатом” є носієм унікальних сучасних технологій, ноу-хау, розробок, які випереджають технологічний рівень конкурентів.

В.Галасюк підсумовує - державна власність нічим не гірше приватної, якщо нею розпоряджатись з розумом та в інтересах свого народу: “Те що держава не може бути ефективним власником – міф. Справа не у власності, а у якості управління. Прикладів тому в світі безліч!”. На підтвердження нардеп наводить приклади успішних державних підприємств різних країн.

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку