Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків"

Опубліковано 14 вересня 2015, о 11:38

Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків»

 

             2 вересня 2015 р. відбулось чергове засідання Комітету, на якому були розглянуті проекти законів України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності технологічних парків та про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду.

Спрямований на створення сприятливих для активізації діяльності технологічних парків умов, законопроект №2216а був розроблений Міністерством освіти і науки на виконання низки урядових програм. Окрім цього, як зазначалося під час обговорення, належне врегулювання даної сфери також є вимогою для того, щоб в Україні запрацювала програма ЄС Horizon 2020, якою передбачено бюджет на науково-технічну діяльність.

Загалом, прийняття зазначеного законопроекту дозволить спростити порядок створення технологічних парків та забезпечити належне правове підгрунтя для їх активності, що, у свою чергу, посилить розробку та реалізацію проектів із впровадження високотехнологічних виробництв в рамках спеціального режиму інноваційної діяльності технологічних парків.

Зважаючи на зазначене, а також, враховуючи надмірну зарегульованість та бюрократичність процедур у даній сфері, члени Комітету погодилися з важливістю даного законопроекту для залучення в Україну сучасних технологій та інвестицій і проголосували за рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти даний законопроект за основу.

У рамках засідання також був розглянутий проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо лібералізації системи державного нагляду, який є першим з законопроектів із пакету, що опрацьовується спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Проектом Закону №2418а пропонується вдосконалити та модернізувати державний нагляд у сфері господарської діяльності, підвищити рівень взаємної довіри між суб’єктами господарювання та відповідними органами, сприяти утвердженню партнерських відносин між державою та підприємцями.

За результатами голосування було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти даний законопроект за основу.

 

 

 

 

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку