Україна має виконати низку завдань, щоб інтегруватися у європейське політичне та економічне середовище - Олексій Мовчан

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
20 грудня 2024, 10:18

Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан взяв участь у презентації нового випуску Моніторингу виконання умов програми МВФ та допомоги ЄС у межах Ukraine Facility, де, серед іншого, обговорили важливе питання реформування корпоративного управління на державних підприємствах.

«Шлях до Європейського Союзу включає низку завдань, які Україна має виконати, щоб інтегруватися у європейське політичне та економічне середовище. Протягом останніх років Україна розпочала потужну трансформацію, зосередивши увагу на впровадженні глибоких реформ у різних секторах. Майже на кожному засіданні Верховної Ради України ми ухвалюємо ключові рішення та законопроєкти, які наближають нас до європейських стандартів.

Згідно з результатами моніторингу, станом на грудень, Україна виконала всі кількісні критерії та структурні маяки за програмою EFF, зокрема щодо зміцнення фінансового нагляду, підготовки методологій оцінки ризиків та розробки засад оздоровлення банківської системи.

Очікується затвердження шостого перегляду програми Радою директорів МВФ, що дозволить отримати додаткові $1,1 млрд.

Європейська комісія також підтвердила виділення 4,1 млрд євро другого траншу допомоги в межах Ukraine Facility за успішне виконання індикаторів Плану України.

Ключові структурні маяки, вже виконані в грудні 2024 року.

·  Підготовка засад оздоровлення банківської системи. Засади включають механізми підтримки Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, удосконалення процедур управління кризами та посилення операційної готовності банків.

·  Запровадження методології оцінки ризиків Національним банком України. Це дозволить покращити ефективність наглядової діяльності через оптимізацію ресурсів та процесів.

·  Посилення функціональної незалежності НКРЕКП. Затвердження оновлених норм законодавства покращить регулювання енергетичного сектору відповідно до європейських стандартів.

·  Завершення формування наглядової ради "Укренерго". Більшість членів ради є незалежними, що забезпечує прозорість і підзвітність у корпоративному управлінні.

Також на заході приділили увагу викликам та прогресу у реформуванні корпоративного управління на державних підприємствах. У своєму виступі наголосив, що прозорість і підзвітність в управлінні держкомпаніями є основою для залучення міжнародних інвестицій і зміцнення довіри партнерів.

Невід'ємною складовою реформи є законопроєкт реєстр.№6013, який пропонує запровадження перехідного періоду для корпоратизації всіх державних та комунальних підприємств в Україні. Це революційний крок, який дозволить повністю інтегрувати українське правове поле корпоративного законодавства до міжнародних стандартів та створить фундамент для прозорого та ефективного управління активами держави.

Прогрес України на шляху до європейської інтеграції – це результат рішучих дій Уряду, Парламенту та громадянського суспільства!»