Триває всеукраїнське роуд-шоу “Українська техніка для громад”

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
24 жовтня 2024, 11:41

    Закарпаття прийняло всеукраїнське роуд-шоу «Українська техніка для громад».

«В Ужгороді відбулася нарада з керівниками громад Закарпаття щодо впровадження політики локалізації у публічних закупівлях, - розповідає заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський. Нарада зібрала керівників регіональної влади, урядовців, народних депутатів України та підприємців.

Закарпаття останніми роками проходить прискорену зміну структури економіки під впливом хвилі релокації підприємств зі Сходу. Громади, які змогли використати цю хвилю для будівництва нових заводів, стають фінансово самодостатніми. Одночасно змінюється і світогляд багатьох голів громад. Вони усвідомлюють, що підтримка українських виробників на державному й регіональному рівнях повертається новими робочими місцями і доходами для громади.

Три головні аргументи на користь політики локалізації в умовах війни роблять її безальтернативною:

1. Доходи українських громад і держави - до 40% вартості купленого українського товару повертається податками в бюджети.

2. Робота для українських громадян в своїй країні - кошти платників податків варто використовувати для створення доходів в роботі для цих платників податків.

3. Замовлення для українських підприємств - коли держава купує український товар, працюватимуть українські підприємства та їх українські підрядники.

Приємно відзначити, що керівник обласної держадміністрації Мирослав Білецький є свідомим прихильником стратегії «Зроблено в Україні» і бачить прямий зв’язок між політикою локалізації та обороноздатністю України.

Нарада на Закарпатті стала черговим етапом національного роуд-шоу Каталогу виробників «Українська техніка для громад». До каталогу увійшли 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах з 14 областей України. Це підказка керівникам громад для проведення передтендерних консультацій з виробниками. Такі консультації не просто дозволені, а й вітаються Урядом. Відвідувати заводи потрібно.»

 Промислова країна завжди переможе сировинну.