У Комітеті з питань економічного розвитку завершено роботу над розробкою нового законопроекту щодо індустріальних парків

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
17 жовтня 2024, 13:02

    Індустріальні парки є складовою політики розвитку українських виробників «Зроблено в Україні».

Модернізація законодавства про індустріальні парки, проведена в 2021 - 2022 роках, спричинила значний розвиток цієї сфери. В різних регіонах України в індустріальних парках попри війну створюється промислова інфраструктура і будуються нові заводи. У Комітеті з питань економічного розвитку уважно відслідковувалась практика застосування цього законодавства та фіксувались питання, існування яких складно було передбачити без широкої практики.

Робоча група з питань розвитку індустріальних парків, створена при Комітеті  завершила роботу над розробкою нового законопроекту та у Верховній Раді України 14 жовтня 2024 року було зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення функціонування індустріальних парків» (реєстр. №12117), авторами якого виступили члени Комітету Дмитро Кисилевський, Дмитро Наталуха, Ігор Марчук, Ярослав Рущишин, Ганна Лічман, Богдан Кицак та інші народні депутати України.

"Настав час для технічних змін законодавства про індустріальні парки, - зазначив Голова Робочої групи Дмитро Кисилевський.

Отже які зміни ініційовані:

чітке розмежування функцій всіх суб'єктів індустріального парку;

надання можливості ініціатору індустріального парку одночасно бути керуючою компанією в одній юридичній особі;

розширення переліку видів діяльності учасника індустріального парку;

розширення переліку об'єктів, які можуть розміщуватись в межах індустріального парку;

впровадження поняття «еко-індустріального парку»;

врегулювання правил розміщення в межах індустріального парку інших об'єктів, окрім промислових: навчальні центри, заклади громадського харчування та іншу допоміжну інфраструктуру;

врегулювання процедури збільшення та зменшення площі індустріального парку;

визначення процедури переходу права власності на землю від ініціатора індустріального парку до іншої юридичної особи;

розширення переліку країн, щодо яких є обмеження залучення інвестицій - до росії додається Білорусь та Іран;

удосконалення процедури вибору керуючої компанії індустріального парку та надання керуючій компанії можливості скористатись державною програмою доступних кредитів «5-7-9» та інші.

Найближчим часом очікується розгляд законопроекту на засіданні Комітету.