Тижневий дайджест законодавчих ініціатив Комітету з питань економічного розвитку

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
25 вересня 2024, 10:31

 

Про роботу у Комітеті традиційно інформує у тижневому дайджесті законодавчих ініціатив заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.

«Минулий тиждень був пленарним, ми з колегами ухвалили багато важливих законопроєктів. Верховна Рада України прийняла Закон України про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства та деяких інших законодавчих актів України щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 та запровадження процедур превентивної реструктуризації (законопроєкт реєстр.№10143). Це – довгоочікувана реформа у сфері банкрутства, яка важлива для всього бізнес-середовища нашої держави, особливо в умовах війни.

 Закон має імплементувати Директиву ЄС 2019/1023, що впроваджує процедури превентивної реструктуризації, спрямовані на підтримку підприємств, які стикаються з фінансовими труднощами, але ще не досягли стану неплатоспроможності. Превентивна реструктуризація — це процедура, яка дає змогу компаніям уникнути банкрутства через реструктуризацію своїх зобов’язань ще до того, як вони повністю втратять платоспроможність. Цей механізм дозволяє боржникам домовлятися з кредиторами та іншими зацікавленими сторонами про реструктуризацію боргів, продовження термінів погашення або зміну умов кредитів. Це не лише альтернатива банкрутству, але й потужний інструмент для збереження бізнесу, робочих місць і економічної стабільності. Імплементація цієї процедури є ключовою частиною плану Ukraine Facility, який було затверджено на початку цього року і є основою для фінансової підтримки від Європейського Союзу на суму 50 млрд євро на 2024-2027 роки. Це також частина нашого руху до ЄС та гармонізації законодавства з європейськими стандартами.

Також Рада ухвалила у другому читанні Закон України про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків (законопроєкт реєстр.№11474), до якого Комітет з питань економічного розвитку надав свої пропозиції.

Документ розроблено з урахуванням рекомендацій експертів Міжнародного валютного фонду та Світового банку. Він має встановити чітку процедуру продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків, на конкурентних засадах, за участі радника. Тож Закон сприятиме розвитку банківського сектору та наповненню держбюджету.

Також ухвалено Закон про внесення змін до Закону "Про публічні закупівлі" (законопроєкт реєстр. №11057). Документ має на меті забезпечити прозорість використання державних коштів під час проведення публічних закупівель послуг з поточного ремонту та будівельних робіт. Важливою складовою є оприлюднення інформації про ціни на матеріальні ресурси, як під час воєнного стану, так і в мирний час.

Також у першому читанні прийнято за основу законопроєкт «Про публічні закупівлі» (реєстр.№11520), який Комітет підтримав 16.09.24.  Він спрямований на гармонізацію українського законодавства з нормами ЄС та боротьбу з корупцією в сфері державних закупівель.

Одним із ключових завдань законопроєкту є усунення корупційних ризиків у публічних закупівлях, де досі існує багато прогалин. Прийняття цього законопроєкту є також умовою для продовження перемовин України зі Світовим банком та Європейським Союзом, що робить його важливим кроком до інтеграції з ЄС.

Прийняття цього Закону відкриє нові можливості для міжнародного співробітництва та інвестування в Україну, а також сприятиме підвищенню довіри до державних інституцій. Тож тепер ми готуємо документ до другого читання. На сьогодні проведено вже три наради з метою напрацювання  узгодженої редакції проекту Закону з урахуванням позицій усіх стейкхолдерів.

По всіх цих законопроєктах була проведена титанічна робота. Я дякую всім, хто працював над ними, і колегам за підтримку в залі Парламенту.

Працюємо далі!