Комітет з питань економічного розвитку обговорив інструменти торгового захисту
18 червня 2024, 10:17
Учора, 17 червня 2024 року у Комітеті відбулася робоча нарада, на якій було обговорено ефективність застосування інструментів торгового захисту з боку Міністерства економіки України в умовах воєнного стану.
Участь у заході взяли народні депутати України – члени Комітету з питань економічного розвитку, представники Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Офісу Президента України, члени Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, а також представники бізнесових кіл, профільних галузевих асоціацій, експертного середовища та інші стейкхолдери.
«Українські виробники продовжують бути системно дискриміновані у власній державі по відношенню до імпорту, - зазначив заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський у своєму вступному слові. Така ситуація є наслідком багаторічної практики укладання економічних угод з політичних мотивів з одного боку, і пріоритезації споживача перед виробником з іншого.
Якщо раніше це було проблемою власне українських виробників, то тепер це питання національної безпеки. Адже коли купується товар українського виробника, до 40% коштів йде у державний бюджет на фінансування ЗСУ. Коли ж купується імпорт - українська держава ці кошти втрачає.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, яка приймає рішення за результатами розслідувань проти недобросовісного імпорту, з початку повномасштабного вторгнення збиралась лише кілька разів. Самі ж розслідування тривають неприйнятно довго. І в дуже рідкісних випадках передбачають запровадження попередніх заходів.»
У ході заходу відбулась цікава дискусія та жваве обговорення наявних інструментів та способів торгового захисту вітчизняних товаровиробників, а також проблематики їх застосування, особливо в умовах, що склалися.
У підсумку заходу було наголошено на необхідності наступних рішень:
▪️ Процедури антидемпінгових, а також інших розслідувань в інтересах українських виробників мають бути максимально спрощені та прискорені.
▪️ Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі стосовно розгляду звернень українських виробників має збиратись частіше і працювати як годинник.
▪️ Визначення інтересів українського виробника ключовим пріоритетом.
Саме такі зміни відповідають державній економічній політиці «Зроблено в Україні» та дають Україні шанс подолати дисбаланси в економіці.