Комітет провів робочу нараду з експертами Проекту ЄС щодо публічних закупівель

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
22 березня 2024, 13:21

 

Сьогодні, 22 березня 2024 року, за ініціативи  Проекту технічної допомоги Європейського Союзу, відбулася спільна нарада Комітету з питань економічного розвитку з експертами Проекту ЄС та представниками делегації ЄС в Україні в рамках  налагодження ефективної співпраці. Метою наради було налагодження тісних контактів задля подальшого вдосконалення законодавства у сфері публічних закупівель в контексті реалізації Угоди про Асоціацію з ЄС та забезпечення процесів адаптації правил публічних закупівель України з аналогічними правилами ЄС.

Учасниками наради було зауважено, що одним з найважливіших завдань на шляху наближення України до ЄС є подальше покращення законодавчої системи публічних закупівель України, а також концесій і державно-приватного партнерства для її подальшого узгодження з положеннями права і провідними практиками ЄС. Експерти Проекту ЄС зазначили, що здійснюватимуть постійний порівняльний аналіз відповідності діючого українського законодавства про публічні закупівлі та проектів законодавчих актів відповідним Директивам з питань закупівель Європейського Союзу, що набуло особливої актуальності з набуттям Україною статусу кандидата до членства в ЄС.

Було наголошено, що Комітет з питань економічного розвитку, як профільний комітет Верховної Ради України, відіграє надзвичайно важливу роль у становленні і правовому забезпеченні процесів адаптації правил публічних закупівель України з аналогічними правилами ЄС.

 Члени Комітету наголосили, що при вдосконаленні законодавчої бази слід приділяти більше уваги товарам вітчизняного походження та враховувати ініційовану Президентом України платформу «Зроблено в Україні», яка покликана підтримати українське виробництво, зокрема пов’язане з обороною в умовах широкомасштабної війни.

У підсумку заходу сторони домовились продовжувати встановлений діалог і ефективну співпрацю, а європейські партнери погодили надання експертної підтримки шляхом аналізу відповідних законопроектів, участі у засіданнях робочих груп Комітету та обміну досвідом із зазначених питань.