Тижневий дайджест законодавчих ініціатив
12 березня 2024, 11:35
Тижневий дайджест законодавчих ініціатив традиційно представив заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан.
"На минулому тижні відбулося кілька важливих подій.
Президент підписав законопроєкт реєстр. № 5593-д, а це значить, що довгоочікувана реформа корпоративного управління запускається в дію. Це відкриває шлях до отримання Україною допомоги від Світового банку на суму 1,5 млрд доларів. Окрім того, ця реформа є однією з економічних передумов для вступу України в Євросоюз.
У державній системі Прозорро.Продажі відбувся перший онлайн-аукціон з продажу арештованого активу АРМА. Це – 1,2 тис. тон зерна пшениці озимої 4 класу.
Нарешті в Україні стала можливою реалізація арештованих активів за прозорими конкурентоспроможними правилами. Адже довгий час це питання залишалося неврегульованим.
Провели засідання робочої групи з доопрацювання до другого читання законопроєкту № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Розглянули правки до Цивільного та Господарського кодексів, а також до статей різних Законів України. Готуємо документ до виходу в зал Парламенту.
Працюємо над новим потенційним законопроєктом, який стане логічним продовженням реформи корпоративного управління (законопроєкту реєстр. № 5593-д).
В Україні станом на 01 січня 2024 зареєстровано 14012 комунальних підприємств, які мають суттєві недоліки порівняно з приватними. Вони менш прибуткові, менш ефективні та менш інноваційні, мають гіршу мотивацію та продуктивність персоналу, викривлюють конкуренцію на ринку.
За результатом аналізу ринку, комунальним підприємствам притаманна від’ємна рентабельність власного капіталу і активів.
Не тільки суспільство, а й громади та держава потерпають від неефективної діяльності комунальних підприємств. На те існує декілька причин:
Збитковість. Тільки 22% КП змогло забезпечити свою діяльність без зовнішнього фінансування.
Непрозорість. Близько 60% підприємств не звітують публічно про свою діяльність.
Політична заангажованість та низька ефективність діяльності
Кадрові питання та корупційні ризики тощо.
У зв'язку з цим виникає потреба у їх корпоратизації. Це дозволить покращити фінансовий контроль за діяльністю підприємств, захистити найманий менеджмент від оперативного втручання місцевих політиків тощо.
Тому ми з командою вдосконалюємо законодавство в даній сфері.
Працюємо далі!"