Тижневий дайджест законодавчих ініціатив Комітету з питань економічного розвитку

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
31 січня 2024, 10:00

 

Про роботу у Комітеті з питань економічного розвитку вже традиційно інформує у тижневому дайджесті законодавчих ініціатив заступник Голови Комітету Олексій Мовчан, який  разом з колегами по Комітету, депутатами з інших Комітетів та різними експертами продовжує роботу над важливими законопроєктами.

1. Законопроєкт реєстр.№5593-д - це велика реформа корпоративного управління державних підприємств, яка розпочалася ще в 2015 році. Зараз Україні потрібно якнайшвидше її завершити. Впровадження реформи стане серйозним козирем у перемовинах з міжнародними інвесторами – вона сприятиме створенню прозорих механізмів всередині держави, що буде позитивно оцінено нашими партнерами.

Законопроєкт заходиться на фінальній стадії, наразі проходять обговорення та консультації з колегами, представниками Міністерства економіки України, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) та експертами інших міжнародних організацій. Найближчим часом його мають розглянути у нашому Комітеті та рекомендувати до прийняття у другому читанні.

Ухвалення Закону буде хорошим сигналом для наших міжнародних партнерів – Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), МВФ, ЄС, G7. Це покаже, що Україна не лише декларує свій цивілізаційний вибір, але й підтверджує декларації відповідними діями.

2. Законопроєкт про врегулювання процедури продажу непрацюючих активів банків.

Це новий проект Закону України, який ми готуємо до реєстрації. Він дасть можливість банкам продавати непрацюючі кредити (NPL) зі зниженням ціни у прозорий спосіб, що не буде розцінено як завдання збитків. Це забезпечить швидке оздоровлення банківського сектору та вивільнить кошти для кредитування економіки, зокрема малого й середнього бізнесу. Наразі узгоджуємо всі питання з Національним банком України, проводимо зустрічі та обговорення з експертами, напрацьовуємо положення.

3. Законопроєкт реєстр.№10143 щодо імплементації Директиви Європейського парламенту та Ради Європейського Союзу 2019/1023 в українське законодавство та запровадження процедур превентивної реструктуризації. Він пропонує реальний та дієвий механізм полегшення роботи українського бізнесу, який зазнав фінансових труднощів, зокрема від наслідків російської агресії. Проєкт Закону готовий до першого читання, чекаємо його внесення до порядку денного Верховної Ради України.

Також продовжуємо працювати над законопроектами, з опрацювання яких Комітет  з питань економічного розвитку визначено головним.