Держава всі свої закупівлі має здійснювати з пріоритетом для вітчизняних виробників - Дмитро Кисилевський

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
15 січня 2024, 13:30

 

 У Комітеті з питань економічного розвитку протягом минулого року обговорювали можливе розширення локалізації. Цілком можливо, що воно стане реальністю вже у 2024 році.

 Як повідомляє заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський з січня 2024 року мінімальний рівень локалізації в публічних закупівлях продукції машинобудування в України підвищився з 15 до 20%.

«Це означає, що у кожному умовному автобусі, який купують органи державної влади, громади та держкомпанії, має бути не менше 20% української складової, - розповідає парламентар.

 Ось лише деякі аргументи на користь того, що це гарна новина для українців:

▪️Додаткові замовлення від держави для багатьох українських промислових підприємств дозволяють їм не зупинитись в умовах війни;

▪️Десятки тисяч робочих місць, які створені та збережені завдяки локалізації - це десятки тисяч сімей, які не виїхали за кордон і стали основою міцності України у цей складний період;

▪️До 40% витрачених на закупівлі з локалізацією коштів повертаються у держбюджет і допомагають фінансуванню ЗСУ;

▪️Зростання відсотка локалізації при публічних закупівлях стало поштовхом для інвестицій у розвиток як окремих підприємств, так і цілих галузей промисловості. Зокрема, потужне зростання демонструє виробництво навісного обладнання для комунальної техніки.

▪️ «Зрушення в головах». Локалізація дала імпульс для тектонічних змін у державній економічній політиці. Політики все голосніше говорять, що держава всі свої закупівлі має здійснювати з пріоритетом для вітчизняних виробників.

Ще одне завдання на 2024 рік: посилення контролю за дотриманням законодавства про локалізацію при публічних закупівлях. Переконаний, що цей контроль ставатиме все жорсткішим.

На момент прийняття законодавства про локалізацію, півтора року тому, проникнення імпорту в публічні закупівлі в Україні сягало 38%. В ЄС, куди ми прагнемо, цей показник в районі 5%. І це є не наслідком, а однією з вагомих причин економічної міцності і добробуту.

А в часи війни ще й способом виживання і забезпечення економічної самодостатності.»