Активи непромислового сектору, як складову національного капіталу, нам необхідно усвідомити й ідентифікувати - Ігор Марчук
28 грудня 2023, 12:58
Голова підкомітету з питань взаємодії держави і бізнесу та інвестицій Комітету з питань економічного розвитку Ігор Марчук, перебуваючи на Полтавщині, розповів про державну підтримку значних інвестицій і розвитку індустріальних парків для збільшення валового регіонального продукту за рахунок переробної промисловості, адже саме переробна промисловість створює левову частину валової доданої вартості, робочих місць та стимулює техніко-технологічний розвиток, а також про інші можливості, які сьогодні існують в законодавстві.
Також мова йшла оновлюваний зараз механізм державно-приватного партнерства, який має надати можливості залучати приватний капітал для розвитку, модернізації та відновлення публічної інфраструктури.
Непромислові ж території, індустріалізація яких неможлива, або економічно недоцільна, потребують особливої уваги з боку держави, зазначає Ігор Марчук. Такі території зазвичай насичені різноманітними культурними, історичними, гастрономічними, мистецькими, етнографічними та природними активами.
«А чи знаєте ви, що таке качана каша, шпундра, баба-шарпанина, верещака, варенуха? Ці дивовижні слова - це назви автохтонних страв місцевої кухні ЕтноПоселення "Старий хутір", які прийшли до нас з давніх, історичних часів, і сьогодні є безцінними активами, які формують структуру унікального гастрономічного капіталу та нового, етнічного простору Полтавського регіону. І таких активів на Полтавщині чимало!
Зелений туризм, крафтові продукти, традиційні ремесла, гончарство, історична спадщина, місцевий фольклор, унікальна гастрономія та навіть гірськолижний комплекс — все це невичерпний перелік активів непромислового сектору місцевої економіки, потенціал якого, поки що, до кінця не розкритий та не реалізований!
Ці активи, як складову національного капіталу, нам необхідно усвідомити й ідентифікувати. Основним призначенням активів з економічної точки зору є генерація грошового потоку, формування прибутку та створення доданої вартості, отже їх ефективне використання акселерує соціально-економічний розвиток країни.»