Галина Янченко взяла участь у дискусії щодо інвестицій в Україну
27 жовтня 2023, 13:59
«Послухати дискусію і задати питання зібралось більше 200 представників бізнесу зі США та України.Розповіла учасникам, що Україні варто запозичити досвід поствоєнного відновлення Німеччини та Японії, які зробили ставку на розвиток економіки, індустріалізацію та інновації. В результаті обидві країни не просто змогли відновитися, а й стати учасниками «клубу» семи найвпливовіших країн світу - G7, - повідомляє Галина Янченко.
Нам ще треба проробити величезну роботу по створенню власного великого плану відновлення. Але вже чимало робиться і вже зроблено українською владою. Зокрема:
спрощена регуляторка: 500 регуляційних вимог скасовано, робота в цьому напрямку продовжується
запущене страхування інвестицій від політичних та військових ризиків двома найбільшими світовими агенціями - MIGA (Багатостороннє агентство гарантій інвестицій) і DFC (Міжнародна корпорація розвитку США) – цього року ними вже застраховано інвестицій в Україну на $157 млн
залучені урядові програми страхування з інших країн - Велика Британія, Німеччина, Польща, Японія та інші.
забезпечені найкращі податкові умови для IT та R&D (винаходів та інновацій)
продовжують діяти податкові пільги для резидентів індустріальних парків тощо.
Повідомила також про компанії зі світовим ім’ям, які оголосили про плани інвестувати в Україну, починаючи з 2023 року. Це Bayer pharma, AncelorMittal, OnurGroup, Kingspan Group, Nestle, Henkel, Carlsberg та інші.
В України амбітна ціль – в перший рік після Перемоги маємо створити 3 мільйони робочих місць, щоб українські сім’ї возз’єднувались вдома, а не за кордоном. Для того, щоб цю ціль досягти, маємо створити найкращі умови для ведення бізнесу в Україні.
Адекватна робота податкової і правоохоронної системи сюди теж входить, але це вже окрема велика історія.»