Розвиток реформи корпоративного управління - фундамент для залучення в економіку довгострокових інвестицій
24 жовтня 2023, 16:35
Проведений захід стосувався законопроєкту реєстр. № 5593-д, який є вимогою меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ) на отримання макроекономічної допомоги. Тому реалізація реформи корпоративного управління та зазначеного проекту закону надзвичайно важлива для залучення іноземних інвестицій.
Подія пройшла в форматі навчання та дискусійних панелей.
Навчальну частину провів професор корпоративного управління INSEAD Франції Людо Ван дер Хейден, який поділився із парламентарями презентацією на тему “Вступ до сучасного управління державною власністю: акціонери і зацікавлені сторони, основні виклики та важливість національної культури". У навчанні в якості спікерів також взяли участь Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, заступник Міністра економіки України Олексій Соболєв, заступник Міністра фінансів України Денис Улютін, директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
Під час дискусійної панелі учасники обговорили пріоритети та виклики реформи корпоративного управління, положення законопроєкту реєстр. № 5593-д та статус його підготовки до другого читання.
Основні положення законопроекту, які обговорювали учасники:
введення поняття політики державної власності та надання повноважень Кабінету Міністрів України її затверджувати;
розширення повноважень членів наглядових рад приймати ключові операційні рішення в управлінні державними підприємствами та затверджувати планові документи;
ключові моменти оцінки роботи наглядових рад та перелік підстав для звільнення їх членів.
Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха зазначив, що одним із найважливіших елементів безпеки України є присутність в українських стратегічних галузях інвестиційного капіталу.
“Корпоративне управління відіграє критичну роль в реалізації цієї безпекової функції. Ми розуміємо, що Україна буде відбудовуватись за рахунок інвестиційного капіталу і ми маємо навчитись правильно його скеровувати для отримання ще більших результатів та зміцнення довіри партнерів до української системи управління держвласністю. Прийняття законопроєкту реєстр. № 5593-д закладає фундамент для залучення в економіку довгострокових інвестицій, зрілості та готовності країни грати за правилами розвинених країн. Ми мусимо пройти цей іспит успішно, і перший крок - це зміна законодавства.” - пояснив Дмитро Наталуха.
Заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Олексій Мовчан наголосив на важливості згаданого законопроєкту, а також виокремив особливості, на які народним депутатам України варто звернути увагу при його розгляді.
“У нас немає вибору, адже Україна знаходиться у стані війни і ми маємо робити все, щоб зміцнювати економіку. Законопроект реєстр. 5593-д - це закон країни, що стрімко розвивається. Він забезпечує перехід від радянського бачення планового управління до ефективного управління державними підприємствами. Прийняття закону є нашою відповідальністю та надвисоким пріоритетом для повернення можливостей, які держава втратила через брак активного просування реформи корпоративного управління,” – зауважив Олексій Мовчан.
Комітет з питань економічного розвитку планує найближчим часом провести засідання щодо розгляду підготовленого до другого читання законопроекту реєстр. № 5593-д.