Необхідно зробити все, щоб зберегти космічну галузь України та дати можливість їй розвиватись - заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський
08 листопада 2022, 10:41
«Чому ця подія нам цікава, коли в Україні війна? Тому, що запуск цієї ракети відбувся, серед іншого, завдяки роботі українських спеціалістів», - повідомляє заступник Голови Комітету Дмитро Кисилевський.
«Ракетоносій має два ступені. Перший був розроблений конструкторським бюро «Південне» та вироблений «Південним машинобудівним заводом» (ПМЗ). Для цього проєкту були задіяні підприємства з Харкова (Хартрон-АРКОС), Києва (Київприлад), Запоріжжя (Хартрон-ЮКОМ) і Чернігова (Чезара, Рапід).
Ракета-носій «Antares» відправила на Міжнародну космічну станцію (МКС) транспортний корабель Cygnus. Розробка Cygnus належить американській Northrop Corporation, яка і стала замовником будівництва першого ступеню носія для українських підприємств. Cygnus доставить на МКС вантаж корисною вагою 3,75 тон: продовольство та обладнання для досліджень наслідків мікрогравітації для живих організмів. Також місія має вивести на орбіту перші супутники Уганди та Зімбабве, які були розроблені в рамках програми для країн, що не здійснюють польоти в космос.
Підготовку носія, його випробування та пуск проведено за участю фахівців КБ «Південне», ПМЗ та «Хартрон-АРКОС». Це успішний приклад міжнародної кооперації, без якої неможливий розвиток космічної галузі.
Я вважаю, що задача Уряду та Верховної Ради України - зробити все, щоб, не дивлячись на вкрай необхідні витрати на оборону, зберегти космічну галузь України, дати можливість їй розвиватись. Вона не тільки допоможе Україні заробляти. Головне – ми розвиватимемо наукову та виробничу базу, яка посилює обороноздатність.
Ми намагаємось це робити крок за кроком. 4 листопада 2022 року в першому читанні був прийнятий за основу урядовий проєкт Закону України про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми на 2021-2025 роки (реєстр. № 6129). Приємно бачити, що ця програма – не "припарки мертвому" і не "викидання грошей", як дехто вважає. Цей документ дозволить українцям залишатись частиною світової космічної спільноти.»