«Ця війна точно показала нам хто наш ворог, але вона ж продемонструвала нам і хто наш справжній друг» - Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха

Секретаріат Комітету з питань економічного розвитку
04 червня 2022, 10:16

«В середу, 01 червня 2022 року в стінах ВРУ відбулась справді знакова для нашого Парламенту подія - ми вживу провели спільне засідання двох комітетів - нашого Комітет з питань економічного розвитку та Комітету з економіки Сейму Литовської Республіки» - зазначає Голова Комітету.

«Цього засідання не відбулось би, якщо б не активна позиція мого колеги - Заступника голови Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою Ігора Гузя, за що йому окрема подяка! – продовжує Дмитро Наталуха.

Для цього литовська делегація у повному складі 14 осіб майже добу добиралась до Києва з трьома пересадками.

Втім, це було абсолютно варте того, бо результатом нашого спільного засідання став двосторонній меморандум між нашими комітетами про співробітництво у сфері економічної політки.

Для чого це потрібно? Для координації спільних  дій по:

- залученню литовського бізнесу до процесу відбудови України,

- виходу українського бізнесу на литовський ринок,

- взаємному відкриттю ринків і більш тісній інтеграції економік наших держав.

Ця війна точно показала нам хто наш ворог, але вона ж продемонструвала нам і хто наш справжній друг.

І дуже радий, що саме делегація Литви, країни, у якій за три дні громадяни зібрали €5 мільйонів на Байрактар, стала першою, з ким ми провели засідання у такому спільному форматі.

Можливо, навіть вперше в історії незалежної України.

Наш Комітет підтримуватиме цю практику і вже веде перемовини із проведення подібного засідання тут, в Києві, із комітетами ще двох парламентів країн, які так само з перших днів підтримують Україну і українців.

Це вкладається у моє бачення «Брюсельського плану» відновлення України (на противагу «Плану Маршала»), про яке я постійно розповідаю керівникам європейських інституцій.

А поки - слава Україні і слава Литві