Посівна в Україні стала другим фронтом війни
31 березня 2022, 18:37
За даними ООН 50% зерна, яке Всесвітня продовольча програма закуповує для допомоги 125 млн осіб, виробляється в Україні. Ми забезпечуємо майже 10% від загального обсягу світових поставок зерна. За даними експертів, світовий експорт соняшникової олії в 2021-2022 маркетинговому році становив 10,9 млн. т., з яких половину - 5,4 млн. т. експортувала Україна, яка входить у ТОП-5 експортерів соняшникової олії у світі. Україна займає друге місце за експортом ячменю та ріпаку, третє за експортом жита та сорго.
Важко точно спрогнозувати втрати від війни в Україні для всього світу, але вже зараз можна говорити про порушені ланцюги постачань, різке зростання цін на пальне, транспорт, хліб, особливо у країнах, які залежать від українського експорту. За підрахунками ООН, ціни на продукти у світі зростуть щонайменше на 22%.
Цього року посівна стала другим фронтом війни. Українські аграрії продовжують засіватись на підконтрольних Україні територіях і роблять це в екстремальних умовах та раніше, ніж зазвичай.
Уряд намагається врегульовувати проблемні питання шляхом фінансової підтримки аграріїв, бронюванням військовозобов’язаних для забезпечення працівниками аграрних підприємств тощо, але країни всього світу мають зрозуміти, що є обставини, на які уряд не може вплинути – ракетно бомбові удари Російської Федерації.
Зупинити російського агресора можуть лише спільні дії міжнародних партнерів України та Збройних сил України.
У Комітеті з питань економічного розвитку вчергове звертаються до країн НАТО - закрийте небо над Україною у будь-який спосіб! Надайте Україні потужні сучасні системи ППО, літаки, протитанкові системи! Забезпечення успішної посівної компанії в Україні - це спосіб не допустити світової продовольчої кризи!