Українські виробники здатні виробляти ключові компоненти в усіх напрямках.
24 листопада 2020, 11:27
Голова Комітету Дмитро Наталуха ознайомлює з законопроектом реєстр.№ 3739 про внесення змін до
Закону України "Про публічні закупівлі" щодо створення передумов для
сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості, який було підтримано Комітетом на засіданні 15 липня 2020 у першому читанні.
"Для тих, хто лише зараз доєднався до
затишної дискусії про необхідність відстоювати український інтерес та
підтримувати домашніх виробників, коротко нагадаю що таке локалізація, або «вимога місцевого компоненту», яка
передбачена у нашому комітетському законопроекті №3739:
- якщо держава Україна (або українські муніципалітети) купляє за бюджетні/комунальні кошти певну продукцію у іноземного виробника (тобто, про приватні закупівлі мова взагалі не йде), то цей іноземний виробник зобов’язаний виробити на території України або певний % всього замовлення, або % компонентів для всього замовлення, або забезпечити, щоб певний % робіт для цього замовлення виконали працівники в Україні. Оцей % і є тим, що називається «ступінь локалізації».
Простими словами, локалізація — це абсолютно нормальний і зрозумілий для будь-яких цивілізованих країн інструмент, про що прямо і не соромлячись заявляють найбільші корпорації світу. І намагання протидіяти цьому інструменту важко сприймати інакше, ніж бажання і далі тримати Україну в клубі нецивілізованих країн, яким байдуже і на власну економіку і на власних домашніх виробників, які є складовою частиною її реального сектору.
Детальніше можна ознайомитися тут.