Глава держави поставив завдання до кінця року розпочати підготовку до приватизації
07 листопада 2019, 16:59
Президент України Володимир Зеленський поставив завдання до кінця поточного року розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business, а також розпочати підготовку до масштабної приватизації та запровадження ринку землі.
Верховна Рада України 02.09.19 прийняла в другому читанні законопроект № 1054-1 і вже Президентом України підписано Закон України № 145-IX, який фактично дає зелене світло приватизації малих державних підприємств і реформі стратегічних об’єктів.
«Я звертатимусь до міністрів з проханням забезпечити виконання таких завдань. Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – розробити план заходів щодо зростання позицій України в рейтингу Doing Business до 31 грудня 2019 року»,а також розпочати підготовку до масштабної приватизації, зокрема до 31 грудня передати до Фонду державного майна України на приватизацію 500 державних підприємств. Крім того, міністерство повинне до кінця 2019 року здійснити продаж на електронних аукціонах понад 40 єдиних майнових комплексів об’єктів малої приватизації та пакетів акцій. «Також визначити топ-5 пріоритетних об’єктів для підготовки до великої приватизації» –зауважив Глава держави під час зустрічі з урядом та керівництвом Верховної Ради України, що відбулася в Офісі Президента.
Інформаційно: На засіданнях Комітету 11.09.2019 та 01.10.2019 ухвалили підтримати законопроект, який пропонує скасувати перелік об’єктів державної власності, що не підлягають приватизації, автором якого є народний депутат України - заступник Голови Комітету Роксолана Підласа. Вона зазначила, що законопроект № 1054-1 створює запобіжники, які не дозволять відправити в банкрутство державні підприємства, які всі ці роки штучно накачувалися боргами. "Ми вводимо мораторій на стягнення майна за борги та порушення справ про банкрутство на три роки".
Також, Уряд протягом трьох місяців з дня опублікування закону має розробити та подати на прийняття Парламентом перелік стратегічних підприємств, в яких держава не може продавати контрольний пакет акцій (50% + 1). "Це сучасний підхід до управління державним майном. Він дозволяє нам корпоратизувати стратегічні державні підприємства і залучати інвесторів на правах міноритарного акціонера", - вважає автор законопроекту.Верховна Рада України 02.09.19 прийняла в другому читанні законопроект № 1054-1 і вже Президентом України підписано Закон України № 145-IX, який фактично дає зелене світло приватизації малих державних підприємств і реформі стратегічних об’єктів.