Як відомо, 14 квітня 2023 року представники продуктового ритейлу підписали Меморандум про забезпечення стабільної роботи в Україні ланцюга постачання продукції харчування в умовах воєнного стану, концепція якого була презентована у листопаді 2022 року на засіданні Робочої групи з вирішення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції, очолюваної головою зазначеної Робочої групи Г.Лічман.

20 липня 2023 року був отриманий висновок Антимонопольного комітету України щодо відсутності ознак антиконкурентних узгоджених дій у Меморандумі – і з цього моменту почалась його практична реалізація, що дозволило знизити напругу у відносинах між мережами та постачальниками та стабілізувати в цій частині продовольчу безпеку держави у непростих умовах воєнного стану.

Підписання торговими мережами Меморандуму – вагомий результат довгої роботи Робочої групи з вирішення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції під керівництвом Г. Лічман, яку було створено при Комітеті з питань економічного розвитку. Протягом майже всього минулого року – з травня по грудень 2022 року – Робоча група провела 12 засідань з метою обговорення та усунення проблемних питань у взаємовідносинах виробників, переробників, постачальників та суб’єктів реалізації сільськогосподарської продукції, сприяла пошуку компромісних вирішень для таких проблемних питань задля реалізації спільної мети – забезпечення продовольчої безпеки в Україні. У той час як 2023 рік став роком доопрацювання зазначеного Меморандуму та початку його дії.

«Меморандум – лише один із здобутків Робочої групи, серед яких також – налагодження взаємодії сторін між собою, а також сприяння співпраці обох сторін із Міністерством економіки України, їх взаємодії з іншими Комітетами Верховної Ради України. Вирішення актуальних проблем ланцюгу постачання харчових продуктів відбулося і в інших аспектах взаємовідносин –  результатом чого, серед іншого, стало підписання додаткової угоди № 2 до Меморандуму між Національним банком України та найбільшими платіжними системами щодо зменшення розміру внутрішньодержавних міжбанківських комісій на період дії воєнного стану» –  коментує результати минулого року голова підкомітету з питань регуляторної політики.

«Досвід роботи Робочої групи та підписані в цьому році бізнесом Меморандуми засвідчують, що під час воєнного стану державні органи повинні не лише виступати регулятором економічних відносин, а й бути у постійному діалозі з бізнесом, розуміти його потреби, а також виступати медіатором у вирішенні спорів між різними галузями. Саме завдяки такій позиції є можливість досягати спільної мети – забезпечення стабільності роботи економіки України попри всі виклики воєнного часу.» - зазначає Г.Лічман.

Повернутись до списку публікацій

Версія для друку

Ще за розділом


“Новини”

25 листопада 2024 10:07
25 листопада 2024 09:45
22 листопада 2024 15:53
21 листопада 2024 12:10
21 листопада 2024 08:56
20 листопада 2024 11:55
19 листопада 2024 13:36
19 листопада 2024 11:22
18 листопада 2024 14:00
15 листопада 2024 11:32