«Наразі зареєстровані відповідні законодавчі ініціативи: частина з них урядові, а частина – депутатські. Деякі з них потребують доопрацювання. Важливою особливістю є те, що на період війни в Україні запроваджується декларативний принцип для продовження дозволів та ліцензій. Процедура не потребує якогось додаткового рішення від повноважного органу. Що стосується перевірок, то законопроєкт №5837 пропонує впровадження механізму цивільно-правового страхування. Тобто підприємець не чекає на перевірку, а декларує відповідність вимогам і страхує свою діяльність», – пояснив парламентарій.
За його словами, зменшення перевірок розвантажує контролюючі органи. І такий підхід стосується різних видів бізнесу, за винятком особливо небезпечних, де є ризики для життя і здоров’я людей.
«Окремий блок ініціатив стосується зовнішньоекономічної діяльності. Експорт – це сьогодні «кров» нашої економіки й це завжди про майбутнє. Відповідно, законопроєкт №5167 передбачає спрощення процедур отримання експортних ліцензій на різні види продукції», – зазначив політик.
Він також додав, що загальна якість законодавства та євроінтеграційні кроки України позитивно впливають на бізнес.
«Наприклад, ми говоримо про криміналізацію контрабанди. Це питання буде незабаром винесене на розгляд у зал Верховної Ради в другому читанні, оскільки це частина наших євроінтеграційних зобов’язань. Це позитивно впливатиме на наше бізнес-середовище, адже контрабанда створює дисбаланс. Те ж стосується судової реформи, оскільки це захист прав власності та прав підприємців»