Про роботу у Комітеті з питань економічного розвитку вже традиційно інформує у тижневому дайджесті законодавчих ініціатив заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.
«Головна подія минулого тижня – 62-а Генеральна Асамблея ПАЧЕС, яка проходила в Києві. Ми з колегами, членами ПАЧЕС, обіцяли, що привеземо її до Києва – і зробили це. Та головне досягнення – на цьому засіданні не було росіян. Вперше за 30 років! Ми вигнали їх!
Відсутність росії дала нам змогу повноцінно формувати порядок денний і займатися важливими економічними питаннями. У тому числі – забезпеченням стабільності на світовому ринку продовольства.
Протягом трьох днів роботи учасники ПАЧЕС:
✔️Ухвалили Декларацію, у якій, зокрема, рішуче засудили агресію рф проти України та висловили солідарність і підтримку Україні.
✔️Закликали держави-члени ОЧЕС визначити стратегію подолання викликів, пов'язаних з деструктивною поведінкою держав-агресорів, яка визначатиме діяльність ПАЧЕС та ОЧЕС у майбутньому.
✔️А головне – створили робочу групу, яка підготовить правки до Правил процедури ПАЧЕС, щоб прописати і узаконити ефективний і надійний механізм призупинення членства або виключення національних делегацій у випадку, якщо їхні країни грубо порушують цілі і завдання Організації, а парламенти прямо підтримують такі дії. Адже зараз вийти з членства ПАЧЕС можна лише за власним бажанням.
Також минулого тижня Кабінет Міністрів України, за ініціативи Агентства з розшуку та менеджменту активів і з урахуванням пропозицій Міністерства економіки України, вніс зміни у Постанови Уряду № 719 та № 558. Цим він вдосконалив процедуру реалізації арештованих активів та впровадив можливість їх продажу за кордоном.
Відтепер всі продажі українського арештованого майна здійснюватимуться виключно на електронній платформі Prozorro.Продажі, а арештованого майна за кордоном – іноземними організаторами відповідно до норм європейського законодавства. Це гарантія прозорих, конкурентних та відкритих правил для інвесторів та потенційних покупців арештованих активів.
Крім цього, продовжуємо працювати над законопроектами, з опрацювання яких Комітет з питань економічного розвитку визначено головним.