У засіданні взяли участь очільники 19 комітетів Верховної Ради України, Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова, заступниця директора - керівниця відділу економічної і секторальної політики DG NEAR Єврокомісії Марлен Мадсен, Перший віце-прем’єр-міністр України- Міністр економіки України Юлія Свириденко, заступник Міністра економіки України Олексій Соболев, а також представники профільних міністерств, залучених до підготовки Плану.
Учасники заходу обговорили стан поточної роботи над Планом України та строки його підготовки, внесли корективи та пропозиції і дійшли згоди, що значна частина кроків Плану лежить у законодавчій площині. Тож робота з Верховною Радою України є критично важливою. Наші європейські партнери запевнили нас у підтримці з боку Європейського Союзу.
За інформацією Міністерства економіки України План України в першу чергу спрямований на макрофінансове посилення України. Більша частина коштів буде спрямована саме на це, 39 з 50 млрд євро надійдуть до Державного Бюджету України для підтримки макрофінансової стабільності. І під це завдання розробляється конкретний та змістовний перелік реформ та заходів, які реально втілити за 4 роки.
«Це вже не перша зустріч щодо Плану з парламентарями, минулого тижня обговорювали спільну роботу з Комітетом з питань економічного розвитку. Будемо працювати і далі, - повідомляє Олексій Соболев, який 19 жовтня2023 року на засіданні Комітету з питань економічного розвитку представив інформацію щодо стану підготовки комплексного документу, який стане програмою відновлення та економічного розвитку держави на найближчі 4 роки в рамках спеціальної програми підтримки від Європейської комісії, присвяченої проєктам відбудови та розвитку України (EU Ukraine Facility).
Також у листопаді триватимуть консультації та врахування пропозицій від громадських організацій та аналітичних центрів, бізнесу, представників регіонів. Ми також продовжуємо обговорювати напрямки, заходи та реформи з представниками ЄС.
Важливо, що самого документу ще немає, лише йде робота над його першим проєктом. Також План України - не всеосяжна загальнодержавна стратегія економічного відновлення та розвитку. У План не буде включено всі реформи, які ми маємо намір реалізувати у наступні 4 роки. Це лише 1 документ з багатьох, які готуватиме Україна, і наші потреби та необхідні кроки для розвитку виходять далеко за межі Плану.»