Верховна Рада України 13 липня 2023 року прийняла в цілому Закон України про внесення змін до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" щодо використання майна національними закладами вищої освіти державної форми власності (законопроект реєстр. №9415), яким пропонується усунути законодавче упущення щодо використання майна, яке є культурною спадщиною, національними закладами вищої освіти державної форми власності на підставі та на умовах раніше укладених договорів.
Зазначений законопроект направлений на врегулювання питання користування майном, що перебуває у державній або комунальній власності, національними закладами вищої освіти державної форми власності та недопущення потенційної втрати об’єктів нерухомості, якими вони користуються на підставі раніше укладених договорів, а також збереження культурної спадщини України і покликаний усунути невизначеність щодо статусу об’єктів, які перебувають у користуванні національних закладів вищої освіти державної форми власності на підставі раніше укладених договорів та сприяти забезпеченню належних умов для всіх учасників освітнього процесу, а також збереженню культурної спадщини України.
Також Парламент прийняв в цілому Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань провадження та застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану" (законопроект реєстр. №7442), направлений на забезпечення створення передумов для врегулювання питань належного виконання зобов'язань юридичними та/або фізичним особами і сприяти захисту національних інтересів у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації та забезпеченню конституційних прав і свобод людини та громадянина в умовах воєнного стану.
Крім того, Верховна Рада України прийнята за основу проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі" (реєстр. №4344). Зазначений законопроект спрямований на удосконалення нормативно-правового регулювання порядку укладення угод про розподіл продукції шляхом усунення низки законодавчих прогалин та бар’єрів, підвищення прозорості галузі та її розвиток, що в цілому сприятиме залученню нових інвестицій та збільшенню обсягів видобутку вуглеводнів, а отже зменшенню залежності від їх імпорту.
Прийняття законопроекту призведе до активізації ринку газовидобутку та нафтогазовидобувної галузі в цілому, залучення провідних іноземних інвесторів та технологій, що створить підґрунтя для суттєвого збільшення рівня видобутку вуглеводнів в Україні.