«Більшість міжнародних організацій, допомагаючи Україні, на жаль, все ще віддають перевагу ввезенню іноземних товарів. Звичайно, за будь-яку допомогу всім велика подяка. Але Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) продемонструвало всім міжнародним організаціям, як найбільш ефективно допомагати Україні», - повідомляє Заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.
«JICA вирішила допомогти Державній службі України з надзвичайних ситуацій 30 спеціальними автомобілями. Їх виготовлення було замовлене та оплачене в Україні. Таким чином ефективність була помножена на три. По-перше, ДСНС отримує нову техніку. По-друге, працівники українських промислових підприємств мають роботу і зарплату. По-третє, з продажу техніки будуть сплачені податки до державного бюджету.
У реалізації проекту задіяні компанії Черкаський автобус, Аймакс Авто та Крейн Юкрейн, а також десятки їхніх підрядників. Сьогодні ДСНС отримала перші 6 автомобілів.
У цьому контексті варто згадати ще один приклад мудрої допомоги від іноземних партнерів. Данія взялася допомогти Миколаєву з відновленням водопостачання і замовила 50 систем очистки води для пиття та опалення в ірпінській компанії “Екософт”. Цей виробник теж постраждав через війну і отримане від Данії замовлення суттєво посприяло відновленню заводу, дало роботу 150 ірпінцям, які повернулись у своє місто після його звільнення від окупації.
Вдалим прикладом став і проект Міжнародної організації праці, яка забезпечувала продуктовими наборами 15 тисяч переселенців у Дніпропетровській та Полтавській областях. Для формування наборів 25 українських виробників отримали замовлення і забезпечили роботою своїх працівників.
Це класична стратегія win-win, яку, на мою думку, мають брати на озброєння в Україні всі організації, від невеликих волонтерських проектів до ООН.»