«Тільки економічне зростання дає можливість державі виконати свою соціальну місію - створити рівні можливості розвитку для всіх українців, забезпечити сучасну освіту, якісну медицину, розвинену інфраструктуру та абсолютну безпеку для громадян." - зазначає Перша віце-прем'єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко та зауважує, що економічне зростання береться з економічної свободи.
Як вважає Ю. Свириденко, для того, щоб створити План відновлення та розвитку України, правильно спланувати шлях до бажаної мети потрібно, перш за все, дати чітку відповідь на запитання: яку економіку ми будуємо.
"Економічна свобода починається там, де закінчується держава. – продовжує вона свою думку. - Велика держава витісняє бізнес, робить його маленьким, і навпаки: чим менша держава, тим більшу частину економіки займає приватний сектор."
Як повідомляє Міністерство економіки України, очільниця Міністерства окреслює 10 кроків до побудови нової української економіки. Зокрема:
- досягнення оптимального розміру держави через зменшення фіскального відсотку ВВП з 45% до 30%;
- економічна диверсифікація через малий та середній бізнес;
- вільне регуляторне середовище;
- забезпечення верховенства права;
- експортна модель зростання;
- інтенсивні капітальні інвестиції у промисловість на рівні 35% ВВП щонайменше впродовж 5 років поспіль;
- розвиток сухопутної логістики до Європи;
- подальше скорочення розміру держави в економіці через масову приватизацію;
- розвиток соціальної сфери через державно-приватне партнерство;
- інноваційний прорив завдяки military-tech та воєнним технологіям.
У Комітеті з питань економічного розвитку поділяють переконання Юлії Свириденко стосовно необхідності лібералізації вітчизняної економіки та вважають, що створення умов для подальшого зростання ролі малого та середнього підприємництва в економіці держави, розвиток державно-приватного партнерства сприятиме якнайшвидшому її відновленню.